Teraz wyobraź sobie to wszystko - razy pięć! W 2013 roku Alexandra Kinova jako pierwsza kobieta w historii Republiki Czeskiej urodziła pięcioraczki.

Cud narodzin

Aleksandra i jej mąż Antonin czekali na drugie dziecko, ponieważ mieli już syna i nie mogli się doczekać spotkania z nowym członkiem rodziny. Jednak byli zaskoczeni, gdy odbyło się drugie badanie USG i dowiedzieli się, że spodziewają się bliźniaków.

Zaczęli robić plany dla nowej pięcioosobowej rodziny, ale nie mieli pojęcia, że ​​ich życie wkrótce się drastycznie zmieni! Po zauważeniu, że brzuch Aleksandry rośnie bardzo szybko, lekarze musieli wykonać kilka dodatkowych USG. Po kilku badaniach i konsultacjach powiedzieli jej, że spodziewa się czwórki dzieci. Po miesiącu od tego szoku lekarze mieli do ogłoszenia nowinę - zauważyli piąte dziecko, które chowało się za pozostałą czwórką!

Spodziewali się pięcioraczków!

YT

Pięcioraczki przyszły na świat po wykonaniu cięcia cesarskiego, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób na uniknięcie powikłań przy więcej niż jednym dziecku. Według lekarzy z praskiego Instytutu Opieki nad Matką i Dzieckiem cały proces przebiegał bardzo sprawnie.

Liczebność personelu do zabiegu znacznie się zwiększyła, a podczas porodu było obecnych czterdzieści osób. Obejmowało to dwie położne na dziecko. Po urodzeniu matkę i dzieci umieszczono na oddziale intensywnej terapii w celu ścisłego monitorowania. Wszystkie wydawały się być w doskonałym stanie. Alexandra urodziła czterech chłopców o imionach Deniel, Michael, Alex i Martin oraz dziewczynę o imieniu Terezka. Jedyną rzeczą, która nie poszła zgodnie z planem, była nieobecność Antonina podczas porodu. Kiedy Aleksandra rodziła, był w pociągu do domu i nie mógł z tym nic zrobić.

Powiedział: „Płakałam przez cały czas, bo bałam się, że nie dam rady”. Pięcioraczki są bardzo rzadkie. W większości przypadków wielokrotności są wynikiem technik wspomaganego rozrodu. Dlatego szanse na spontaniczne poczęcie pięcioraczków wynoszą około jeden na 60 milionów.

Tym, co sprawia, że ​​historia Alexandra Kinova jest jeszcze bardziej wyjątkowa, jest fakt, że nie była ona poddawana żadnym zabiegom na płodność. Ponadto uważa się, że jej dzieci są pierwszym przypadkiem pięcioraczków w historii Republiki Czeskiej. Dr Alena Mechurova powiedziała: „W tym konkretnym kraju aktywnie rejestrujemy statystyki urodzeń od 1949 roku i w tamtym czasie ani razu nie było wzmianki o pięcioraczkach.

O tym się mówi: Jerzy Stuhr jest ojcem samych artystów. Mało kto wie, czym zajmuje się siostra Macieja

Zerknij: Ta stara moneta z czasów PRL jest warta kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak ją rozpoznać