Jak podaje portal "Pikio", rola Krystyny Lubicz w serialu "Klan" przyniosła Agieszce Kotulance dużą popularność i sympatię widzów. Niestety jej życie prywatne nie układało się tak dobrz, jak życie serialowej bohaterki. Mierzyła się z wieloma problemami, które okazały się nie do udźwignięcia.

Tak potoczyły się losy Agnieszki Kotulanki

Agnieszka Kotulanka przyszła na świat 26 października 1956 roku w Warszawie. Jej ojcem był Józef Kotuła, podpułkownik Wojska Polskiego. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowała się na szkołę aktorską, gdzie poznała swojego przyszłego męża, Jacka Sas-Uhrynowskiego, który wcielił się m.in. w rolę Giuesppe Baldini'ego w filmie "C.K. Dezerterzy".

Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku małżonkowie zdecydowali się zamieszkać w Kanadzie. Małżeństwo Kotulanki i Sas-Uhrynowskiego przetrwało jedynie 12 lat. Po rozstaniu Agnieszka Kotulanka wróciła do Polski i do zawodu. Rola Krystyny Lubicz w uwielbianym przez widzów serialu "Klan", przyniosła jej rozpoznawalność i zapewniła sympatię widzów.

Jej życie dalekie było jednak od ideału. Problemy, z jakimi się zmagała i smutki dnia codziennego zaczęła topić w alkoholu. Nałóg okazał się dla niej zgubny. To właśnie przez alkohol miała stracić rolę w "Klanie". W 2013 roku zupełnie zniknęła z polskiego show-biznesu. Niespełna rok później grana przez nią Krystyna Lubicz została przez scenarzystów uśmiercona.

YouTube/(Nie)zapomniani Super Express

Utrata pracy nie okazała się kubłem zimnej wody. Rodzina starała się jej pomóc. Trafiła na odwyk. Kiedy wszystko zdawało się zmierzać ku dobremu, aktorka przeszła udar krwotoczny mózgu i w jego następstwie zmarła.

Grób Agnieszki Kotulanki

Agnieszka Kotulanka odeszła 18 lutego 2018 roku. Jej pogrzeb odbył się w Kościele św. Józefa Oblubieńca w Legionowie. Ciało złożono w rodzinnym grobie na legionowskim cmentarzu parafialnym.

YouTube/(Nie)zapomniani Super Express

To, jak wygląda grób aktorki można było zobaczyć w materiale "Niezapomniani" na kanale "Super Expressu" na YouTube. Grób jest zadbany. Stoi na nim kilka zniczy oraz bukiet kwiatów. Nie ulega wątpliwości, że są jeszcze osoby, które pamiętają o aktorce, której życie skończyło się zbyt wcześnie.

YouTube/(Nie)zapomniani Super Express

Należeliście do grona wielbicieli Agnieszki Kotulanki?

To też może cię zainteresować: Smutne wieści płyną ze świata filmu. Odeszła gwiazda "Vabanku"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki powiedział wprost, co będzie się działo w kwestii szczepionek. Do wszystkiego doszło w nocy, Polacy są mocno zaskoczeni

O tym się mówi: Na tę informację czekali wszyscy seniorzy. Przyszłoroczna waloryzacja wyższa niż zakładano