Kilka dni temu Edyta Górniak zorganizowała transmisję na żywo na Instagramie, na której rozprawiała o Polsce, koronawirusie i zmianach na świecie. Wielu fanów gwiazdy nie mogło uwierzyć w jej poglądy.

Wypowiedzi Edyty Górniak wstrząsnęły opinią publiczną

Edyta Górniak twierdzi, że COVID-19 to spisek „rządu światowego”. Kto i po co miałby go uknuć? Górniak przekonuje, że to wszystko sprawka Billa Gatesa, który chce przerzedzić populację.

Co więcej, uważa, że ten misterny plan został przygotowany od A do Z, a hospitalizowani pacjenci covidowi to… statyści.

Dariusz K. i Edyta Górniak. Źródło: Youtube
Dariusz K. i Edyta Górniak. Źródło: Youtube

Wypowiedź Edyty Górniak skomentowało mnóstwo osób. Wśród nich jest między innymi poseł Jerzy Polaczek, który zmaga się z koronawirusem – obecnie leży w szpitalu

Jak napisał poseł, jest „wdzięczny”, że docenia „rolę statystów” w całym tym „przedstawieniu”. Ironizuje, że można spotkać nawet „aktorów”. Posła, który od kilkunastu dni zmaga się z koronawirusem, widocznie uderzyła ignorancja Edyty Górniak, którą wykazała się, szerząc szkodliwe informacje.

Czy Edyta Górniak może trafić do więzienia za to, co mówiła o koronawirusie?

Zdaniem wielu ludzi zachowanie Edyty Górniak jest nieodpowiednie. Takie podejście i lekceważenie zagrożenia jest niezmiernie szkodliwe.

W końcu podjęto jednak decyzję o konieczności zdecydowanego zareagowania na słowa piosenkarki. Super Express przytoczył słowa prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, który skomentował sprawę.

Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl
Szpital. Źródło: radio.bialystok.pl

Prof. Andrzej Matyja kontaktował się z organami ścigania i ministrem zdrowia, domaga się on, by Edyta Górniak poniosła konsekwencje za swoje słowa. „Czas szamanów dawno się skończył” – podkreśla.

Doktor zwraca także uwagę na fakt, że zachowanie i teorie Edyty Górniak sieją dezinformację w społeczeństwie, a za takie słowa autorzy powinni być ścigani z urzędu.

Jeśli wypowiedzi Górniak zostaną zakwalifikowane do pomówień, które wpływają na poniżenie zawodu w opinii publicznej lub utratę zaufania do niego, Edzię może czekać kara – do 2 lat więzienia, a w przypadku reakcji MZ – nawet więcej.

Edyta Górniak. Źródło: interia.pl
Edyta Górniak. Źródło: interia.pl
Edyta Górniak. Źródło: interia.pl

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO