Jednym z ciekawych i niezwykłych obiektów na mapie Trójmiasta jest Stadion Leśny, który znajduje się w Sopocie w samym sercu lasu. Ma dosyć długą historię i powstał w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Znajduje się obecnie na końcu ulicy Wybickiego.

Stadion w centrum lasu powstał w latach 20. Ubiegłego wieku. Mimo długiej historii, wiele mieszkańców nawet nie zdaje sobie sprawy z interesującej przeszłości i historii budowy czy niezwykłości tego miejsca.

Powstał w 1923 roku w celu upamiętnienia kąpieliska w Sopocie. Stało się ,,Boiskiem stulecia” i otwarte zostało już w 1926 roku.

Dyrektor klubu związanego z owym boiskiem, Jerzy Smolarek, przypomina, że powstanie dwójki Telewizyjnej doprowadził do powstania innych tego typu ośrodków, aby przedstawiać tematykę sportową. Na tamten czas jedynie pojawiły się plany utworzenia trybun.

źródło: trojmiasto.wiadomosci.pl

Miała powstać także inna część trybun oraz hala do treningów w Sopocie. Miała być usadowiona w tylnej części boiska zbudowanego w centrum lasu sopockiego. Chciano nawet łączyć budynki ze stadionem, aby służyły jako miejsca wypoczynkowe czy tymczasowo mieszkalne dla sportowców. Pojawiły się także wtedy pierwsze informacje dla mieszkańców o zamiarach.

Nastepowały kolejne modernizacje jak na przykład powstanie bieżni tartanowej , a później większe renowacje w latach 1998 – 2000. Wszystko dzięki dofinansowaniu przez projekt państwowy.

To z ty miejscem związany jest bardzo ważny klub lekkoatletyczny, który działał w sopocie. To tam można było dostrzec wielkich i utytułowanych polskich atletów.

źródło: trojmiasto.wiadomosci.pl

Rozbudowy stadionu mają stale miejsce, odbywają się tam także wydarzenia jak pikniki , a codizennie odbywa się tam wiele treningów.

Sam budynek jest przystosowany do tego – posiada pokoje, bar, siłownię. Wszystko dla wsparcia sportowców sopockich.

W tym tygodniu:Sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna. Wielki kryzys polskiej gospodarki

Może cię zainteresować: Ważna informacja dla rodziców, czas został do końca listopada. Potem będzie za późno i dodatkowe 300 złotych przepadnie, trzeba się spieszyć