Teraz zawsze to robię. Bez wątpienia można ją znaleźć w każdej kuchni. Jednak obszar jej zastosowania jest znacznie szerszy niż gotowanie. Pomoże ci to w każdym przypadku.

1. Pozbądź się chwastów. Polej je rozcieńczoną za pomocą wody (40%) sodą.

2. Plamy potu z ubrań. Przed praniem na 10 minut. Zwilżyć plamę białą żywicą, a bardzo łatwo zejdzie.

3. Zimny ból gardła. Rozcieńczyć 1 cm w szklance ciepłej wody. Przypłucz gardło octem jabłkowym.

4. Spraw, aby twoje włosy były posłuszne. Po myciu spłucz włosy roztworem octu jabłkowego (pół szklanki octu na litr wody).

5. Złagodzić ból mięśni. Po intensywnym wysiłku w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy, który powoduje ból. Pomoże go usunąć 20-minutowy kompres z octu (2-3 cm na szklankę wody).

6. Usuń naklejkę. Lekko rozgrzej biały ocet, zwilż w nim gąbkę i przyłóż do naklejki. Odejdzie nie pozostawiając śladów łupków.

7. Usuń rdzę. Małe zardzewiałe przedmioty (śruba, nakrętka, gwóźdź itp.) Zagotuj w occie i dobrze umyj wodą.

8. Usuń ostry zapach. Wypłucz powierzchnię lodówki, szafki lub pojemnika na żywność szmatką nasączoną octem.

9. Usuń kamień. Zagotuj wodę z octem w imbryku lub dodaj do komory do płukania. To doskonale usuwa kamień.

10. Popraw smak przesolonego jedzenia. Jeśli przesolisz zupę, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego do rondla, aby zneutralizować przyprawę.

11. Zachowaj kolor ubrań. Aby to zrobić, dodaj 0,5 szklanki octu do bębna pralki.

12. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza ze sklepów mają czasami ostry zapach, który miesza się z innym i sprawia, że ​​jest jeszcze bardziej nieprzyjemny. Ocet jabłkowy neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Nasącz nim ściereczki i rozłóż w pomieszczeniach.

13. Oczyść pędzel z farby. Gdy farba zdąży zaschnąć, nie panikuj. Pędzel zamocz w occie i poczekaj. Farba zejdzie w mgnieniu oka.

14. Pozbądź się mrówek. Zrób mieszankę octu i wody 1:1 i spryskaj powierzchnię, w której pojawił się owad.

15. Wyczyść szkło, plastik i chrom. Rozcieńczyć w wodzie 1:1 i umyć zanieczyszczone powierzchnie. Wymieszaj trochę octu z sodą oczyszczoną, aby stal nierdzewna i chrom nabłyszczyć.

16. Przedłuż życie ciętym kwiatom. Dodałem 2 łyżki na 1 litr wody w wazonie, w którym są cięte kwiaty, można je podziwiać znacznie dłużej.

17. Pozbądź się grzybicy stóp. Co kilka dni, wystarczy 15-20 minut. Zrób stopom kąpiel octu z wodą (1: 5).

18. Dodać pyszne mięso na grilla. Szklanka octu żywicznego na 2 szklanki wody plus przyprawy to doskonała marynata, która gwarantuje soczyste i miękkie mięso.

19. Wyeliminuj zatykanie się rur. Pomoc hydraulika może nie być potrzebna, jeśli włożysz 3/4 szklanki sody do zatkanego zlewu i napełnisz go 1/2 szklanki octu. Po 30 minutach zalać odpływ wrzątkiem. W ten sposób usuwane są nawet uporczywe zanieczyszczenia.

Jak informował portal "Życie": PREZYDENT PEWNEGO MIASTA WRZUCIŁ DO SIECI ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE. DRWI ZE SŁAWOMIRA ŚWIERZYŃSKIEGO. POLITYK NIE ZOSTAWIŁ NA GWIAZDORZE SUCHEJ NITKI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: PROJEKT BUDŻETU MIASTA NA ROK 2021 JEST BARDZO SKROMNY. KORONAWIRUS SPOWODOWAŁ ZNACZNY SPADEK PRZYCHODÓW. JAKIE INWESTYCJE SĄ W PLANACH

Portal "Życie" pisał również: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI