Inne mamy wciąż rozmawiały o tym, jak niewiarygodnie podobne są do siebie jej dzieci, więc Becky-Joe zdecydowała się wysłać próbki DNA do analizy. To właśnie wtedy dowiedziała się, że taka sytuacja zdarza się raz na 200 milionów: trojaczki okazały się całkowicie identyczne pod względem genetyki.

Na szczęście dla 23-letniej mamy niektóre cechy i indywidualny charakter maluszków pozwalają jej przynajmniej nie mylić dzieci ze sobą. „Kiedy były noworodkami, trudno było je rozróżnić, ale ja nigdy ich nie pomyliłam” - mówi młoda matka.

„Wszyscy mają znamiona między brwiami, ale Roman ma je nieco ciemniejsze niż pozostałe, a Roan ma znamię na nodze” - wyjaśnia.

Kiedy byli w szpitalu, lekarze powiedzieli, że dzieci nie są identyczne, ale od kiedy zostały wypisane, wiele osób mówiło mi, że dzieci są nie do odróżnienia.

Według Fundacji Multiple Childbirth jedynym sposobem na upewnienie się, czy bliźnięta, czy trojaczki są identyczne, jest ustalenie zgodności za pomocą analizy DNA.

Po konsultacji z fundacją Becky-Joe Allen pobrała wymazy z ust trojaczków i wysłała je do laboratorium, gdzie zostały poddane analizie. Na początku maja otrzymała wyniki wskazujące, że jej dzieci są genetycznie identyczne. Są to najmłodsze z nielicznych znanych w Wielkiej Brytanii genetycznie identycznych trojaczków poczętych naturalnie.

„Byłam zaskoczona, bo spodziewałam się, że nie będą identyczne” - mówi matka. Jednak byłam jedyną osobą, która je od siebie odróżniała, a to wiele wyjaśnia! Kobieta ma również trzyletnią córkę, Indianę.

O ciąży mnogiej dowiedziała się w dziewiątym tygodniu ciąży, kiedy poszła na badania w związku z silnymi bólami głowy i nudnościami. Okazało się, że spodziewa się trojaczków.

"Nie mogłam w to uwierzyć. Nie sądziłam nawet, że mogą to być bliźniaki, nie mówiąc już o trojaczkach, zwłaszcza, że ​​nie mieliśmy ani jednego takiego przypadku w rodzinie. Lekarze ze szpitala położniczego w Liverpoolu opiekowali się kobietą i jej nienarodzonymi dziećmi przez cały czas. Trojaczki urodziły się przez cesarskie cięcie w 31 tygodniu. Rocco ważył 1,5 kg, Roman 1,53 kg, a Roan 1,64 kg.

Teraz gdy dzieci są w domu, zaczynają pokazywać charakter. „Roan jest najgłośniejszy, krzyczy cały czas. Rocco jest zazwyczaj dość spokojny, ale potrafi też być poirytowany, a Roman zazwyczaj nie chce się z nikim dzielić" — mówi mama.

„Zawsze szukają tej samej zabawki, starając się ją zdobyć wcześniej niż inni bracia. Indiana ich uwielbia, wcale nie jest zazdrosna, ale trochę mi jej szkoda, kiedy myślę o tym, jak będzie wyglądało jej dzieciństwo z trzema braćmi".

Trojaczki potrzebują około 130 pieluch i cztery paczki chusteczek dla niemowląt tygodniowo. Opakowanie kremu wystarcza na około dwa dni, a pralka uruchamia się trzy razy dziennie. Ojciec trojaczków, 28-letni Liam Tearney, nie mieszka z Becky Joe, na szczęście może liczyć na pomoc swojej 17-letniej siostry Lauren.
Pomimo, że dzieciaki urodziły się jako wcześniaki, teraz wszystkie mają się dobrze.

Identyczne trojaczki powstają, gdy w zapłodniona komórka podzieliła się na dwoje. Bez leczenia niepłodności prawdopodobieństwo takiego poczęcia wynosi od jednego na 60 tysięcy do jednego na 200 milionów przypadków.

Jeśli bliźnięta lub trojaczki są jednojajowe, są zwykle identyczne (monozygotyczne). Jeśli nie, rozwijają się jako nieidentyczne (dwuzygotowych).

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO POSTRZELIŁ FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE