Niegdyś wielka gwiazda filmowa, dziś nikt o nim nie pamięta. Jak wygląda miejsce spoczynku Jana Himilsbacha z kultowego “Rejsu”? Koniecznie sprawdź!

Jan Himilsbach jest postacią, która jest znana przede wszystkim starszym pokoleniom - największą popularność przyniosła mu rola w kultowym filmie “Rejs”, w którym wcielił się w jedną z głównych postaci – Sidorowskiego.

„Rejs” powstał w roku 1970 – i to właśnie w latach siedemdziesiątych głównie był znany i popularny. Pamiętają go zatem zwykle tylko osoby starsze – to ogromny błąd, ponieważ mimo iż film ma już swoje lata, jest ponadczasowy i nadal potrafi dobrze rozbawić oraz umilić wieczór.

Film wykonany jeszcze w czarno – białej kolorystyce opowiada o rejsie statku wycieczkowego na trasie Warszawa – Płock. Fabuła jest prosta, lecz niezwykle intrygująca i pełna komizmu.

Nałóg był przyczyną śmierci

Dzięki tej produkcji Jan Himilsbach zyskał ogromną popularność pośród Polaków. Niestety, sława sprawiła, że mężczyzna wpadł w poważny nałóg - był uzależniony od alkoholu.

Wszelkie uwagi płynące ze strony lekarza czy bliskich – niestety – nie robiły na nim większego wrażenia. Jan Himilsbach zmarł w 1988 roku na zaniedbanej melinie w Warszawie. Pochowany został na Cmentarzu Północnym, a na jego nagrobku powstał napis “Życie z myślami ciężkimi jak kamień zawiłymi jak wersety biblii zaczęło się i trwa niewidzialne jak czas”.

Fani pamiętają jego zdolności aktorskie do dziś i chętnie powtarzają seans kultowego “Rejsu”.