To już pewna i potwierdzona informacja. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził coś, o co martwili się Polacy. O co chodzi?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień się pogarsza – wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o odnotowaniu ponad 20 tysięcy zakażeń w całym kraju. Ta liczba zatrważa, a – niestety - według ekspertów prawdopodobnie jeszcze się powiększy.

Najnowszy, wczorajszy raport podsumowujący liczbę zachorowań dobowych wskazuje na aż 21 897 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w czołówce województw z największą liczbą zakażeń są: województwo mazowieckie, wielkopolskie oraz śląskie.

Premier postawił sprawę jasno

Szybko rozpowszechniający się groźny koronawirus powoduje, że przedsiębiorcy różnych branż przechodzą bardzo trudny czas. Pojawiają się jednak pytania odnośnie tarczy antykryzysowej – jeden z redaktorów zapytał w imieniu osób zatrudnionych, czy możliwe jest umorzenie subwencji z tarczy PFR, jeśli nie dojdzie do utrzymania warunku utrzymania zatrudnienia przez 12 miesięcy.

Premier odpowiedział stanowczo, że tak.

- Dla tych przedsiębiorców, którzy potrafią wykazać, a przecież to jest bardzo proste do pokazania przez obroty, że ze względu na tę drugą falę, z którą się stykamy te poprzednie warunki po prostu nie są możliwe do spełnienia - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Dodał jednak, że wyjdą z pomocą wszystkim osobom zatrudnionym, gdyż ważna jest dla niego ochrona miejsc pracy.