Jak wiadomo, od czwartku, 22 października codziennie w Warszawie, ale i na ulicach setek innych miast w Polsce trwają liczne strajki kobiet, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Z każdym dniem strajki przybierają na sile i dołącza do nich coraz więcej osób, a o demonstracjach mówią media z całego świata.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicielek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wczoraj w stolicy kraju odbyła się największa jak dotychczas manifestacja “Na Warszawę”, w której wzięło udział niemalże 150 tysięcy osób!

Demonstracje są odpowiedzią na kontrowersyjną decyzję Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, która zakazuje dokonywania aborcji w przypadku wykrycia nieuleczalnie uszkodzonego płodu.

Julia Oleś popiera kobiety!

W sieci także mnóstwo znanych osobistości wyraża swoje poglądy w tej kwestii - jedną z takich osób jest Julia Oleś, była partnerka Kamila Durczoka.

Kobieta pod opublikowanym zdjęciem zamieściła opis nawiązujący do bajki “Muminki”. Wrzuciła opis Buki (postaci w bajce siejącej postrach, lecz na pierwszy rzut oka niegroźnej), po czym porównała ją do każdej protestującej kobiety.

- Nie była szczególnie duża i nie wyglądała groźnie. Czuło się jednak, że jest ogromnie złośliwa i że potrafi tak siedzieć i czekać w nieskończoność. I to było straszne - Opis Buki. Tove Jansson, “W Dolinie Muminków” - Doprawdy, szokujące, byłam pewna, że to o mnie. I o każdej Polce, którą znam... - napisała.