Niezwykle istotna wiadomość dla wszystkich Polaków. Główny Inspektorat Sanitarny przekazał ważną informację. Koniecznie należy się z nią zapoznać.

Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień się pogarsza – wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o odnotowaniu ponad 20 tysięcy zakażeń w całym kraju. Ta liczba zatrważa, a – niestety - według ekspertów prawdopodobnie jeszcze się powiększy.

Najnowszy raport podsumowujący liczbę zachorowań dobowych wskazuje na aż 21 897 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w czołówce województw z największą liczbą zakażeń są: województwo mazowieckie (3138 przypadków), województwo wielkopolskie (2329 przypadków) oraz województwo śląskie (2274 przypadki).

Ważna informacja od GIS-u!

Szybko rozpowszechniający się groźny koronawirus powoduje, że zarówno medycy, jak i sanepid mają coraz cięższą sytuację, a pacjenci długo muszą czekać na możliwość wykonania testu czy dostania się do szpitala.

W związku z tym, aby tę pracę usprawnić GIS zapowiedział automatyzację tego procesu – na czym ma polegać? Każda osoba, która przebywała z osobą zakażoną lub sama podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem nie będzie musiała długo czekać na decyzję sanepidu – otrzyma zaś automatyczną informację na swój telefon.

- Uwaga! W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48221043705 z tego numeru osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia — brzmi komunikat.