Jak podaje portal "Super Express", wielbiciele grzybobrania mogą liczyć na prawdziwy wysyp prawdziwków, maślaków i wielu innych smakowitych grzybów. Gdzie będzie można znaleźć pełne kosze tych wyjątkowych leśnych smakołyków? Można to sprawdzić na specjalnej mapie!

Sierpniowa pogoda sprzyja grzybiarzom

Sierpniowa aura sprzyja wielbicielom leśnych wypraw po grzyby, noce są jeszcze ciepłe do tego jest wilgotno i deszczowo. Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie zbiory będą najlepsze możecie sprawdzić to teraz na mapie grzybów 2021. Tworzona jest ona przez samych pasjonatów grzybobrania, którz na bierzącą aktualizują informacje, gdzie można znaleźć najwięcej okazów.

Dobra wiadomość dla grzybiarzy jest taka, że szanse na udane zbiory mają w różnych częściach naszego kraju. Na najbogatsze zbiory mogą liczyć osoby mieszkające w północno-wschodniej Polsce, a także na wybrzeżu. Zdaniem samych grzybiarzy jedną z najlepszych map grzybów, z jakich można skorzystać jest ta, dostępna na stronie grzyby.pl.

Znajdziemy tam mapę kraju, na której wyróżniono obszary, na których mamy do czynienia z dużym wysypem grzybów, a gdzie niestety wyprawy okazały się nieszczególnie udane. Co ważne, mapa aktualizowana jest na bieżąco, dzięki czemu będziemy mieć pewność, czy nasza wyprawa nie okaże się bezcelowa.

Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu
Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu
Grzybobranie/YouTube @kobieta z zachodu

Na stronie znajdziemy informacje, że nadal mamy do czynienia z letnim wysypem grzybów w niektórych regionach - niestety widoczna jest tu tendencja schyłkowa. W centralnej części kraju, a także w części Beskidów i województwa świętokrzyskiego, gdzie grzyby pojawiły się najwcześniej, mamy do czynienia z wygasającymi zbiorami.

Byliście już na grzybobraniu w tym roku?

To też może cię zainteresować: Dlaczego posypanie mięsa sodą oczyszczoną przed gotowaniem to świetny pomysł

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujący wynik konkursu na przebój tegorocznego lata. Doda wbiła szpilę jednej ze stacji radiowych. Co się stało

O tym się mówi: Martyna Wojciechowska podnosi się po trudnym czasie. Co wydarzyło się w jej życiu? Podróżniczka promienieje