1 listopada - niedziela handlowa?

Jak podaje "Super Express", Polacy coraz bardziej przyzwyczajają się do faktu, że w większość niedziel nie mogą zrobić zakupów. W 2020 roku jedynie siedem niedziel określono jako handlowe. Mowa o ostatnim dniu weekendu stycznia, kwietnia, czerwca, sierpnia i dwóch poprzedzających Boże Narodzenie.

Zgodnie z harmonogramem w listopadzie obywatele nie zrobią zakupów w żadną niedzielę tego miesiąca, a szczególnie 1 listopada, kiedy przypada jednocześnie celebrowane w Polsce Święto Zmarłych.

Niedziela handlowa
Niedziela handlowa
Niedziela handlowa

Do końca roku kalendarzowego będziemy mogli pospacerować po galeriach handlowych jedynie w dwie niedziele - 13 i 20 grudnia. Wszystko przez wzgląd na zbliżające się święta i robienie zapasów.

Przypomnijmy, że z zakazu handlu w niedzielę zwolnione są: placówki pocztowe, stacje paliw, cukiernie i piekarnie, apteki, kwiaciarnie, sklepy z prasą i wyrobami tytoniowymi, sklepy na dworcach, porty lotnicze czy sklepy z dewocjonaliami.

Niedziela handlowa. Źródło: onet.pl
Niedziela handlowa. Źródło: onet.pl

To również może Cię zainteresować: TO NAGRANIE ZROBIŁO FURORĘ W SIECI. LIS KRADNIE TELEFON I NAGRYWA CAŁĄ SWOJĄ UCIECZKĘ

Zobacz także: BARDZO POZYTYWNA INICJATYWA TRZASKOWSKIEGO. CHCE POMÓC WARSZAWSKIM PRZEDSIĘBIORCOM