Były premier Polski, Donald Tusk – w ostatnio opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie poruszył kwestię protestów w kraju. Jakie jest jego zdanie w tej sprawie? Co napisał?

Jak wiadomo, od czwartku, 22 października codziennie w Warszawie, ale i na ulicach setek innych miast w Polsce trwają liczne strajki kobiet, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Z każdym dniem strajki przybierają na sile i dołącza do nich coraz więcej osób, a o demonstracjach mówią media z całego świata.

Demonstracje są odpowiedzią na kontrowersyjną decyzję Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, która zakazuje dokonywania aborcji w przypadku wykrycia nieuleczalnie uszkodzonego płodu.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicielek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet wczoraj odbyła się największa jak dotychczas manifestacja “Na Warszawę”, w której wzięło udział niemalże 150 tysięcy osób!

Fotografie z tego zjawiskowego wydarzenia obiegają cały internet i stają się popularne nie tylko w Polsce, ale na całym globie.

Donald Tusk szczerze o proteście

Ostatnio były premier Polski, Donald Tusk zamieścił na swoim oficjalnym profilu przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej na Twitterze krótki i dosadny wpis, w którym przedstawia swoje poparcie dla strajkujących osób.

- Warszawa teraz. Jeszcze Polska nie zginęła – brzmiał podpis do fotografii ukazującej tysiące ludzi na ulicach stolicy Polski.