Jan Olszewski, były premier Polski wreszcie doczekał się godnego miejsca spoczynku. Ostatnio zostały opublikowane fotografie ukazujące grób polityka, który został wykonany przez światowej klasy rzeźbiarza! Koniecznie zobacz to dzieło!

Jan Olszewski był postacią nad wyraz wybitną, a jego poczynania zostaną zapamiętane na długie lata i zapiszą się w historii Polski. Mężczyzna był politykiem przynależnym do partii Porozumienie Centrum.

Ponadto, pełnił funkcję adwokata, a w latach 1991 – 1992 był prezesem Rady Ministrów. Jan Olszewski zdobył sympatię, zaufanie i ogromny szacunek tysięcy Polaków również za swoje fenomenalne dokonania podczas wojny.

Należał do Szarych Szeregów, a także brał czynny udział w powstaniu warszawskim, a za swoje patriotyczne dokonania otrzymał Order Orła Białego.

Miejsce spoczynku polityka zaprojektował znany artysta!

Jan Olszewski odszedł w zeszłym roku, 7 lutego 2019 roku i został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

W tym czasie miał skromny nagrobek, lecz ostatnio został przedstawiony wspaniały pomnik zaprojektowany i wykonany przez rzeźbiarza, Jana Kuracińskiego.

- To było niesamowite wyzwanie zrobić pomnik dla człowieka tak wielkiego formatu, jakim był Jan Olszewski. Byłem wielce zaszczycony, że przypadło to mnie. I nie było to łatwe zadanie, ale sądzę, że podołałem. Prace trwały kilka miesięcy, został on wykonany z brązu – relacjonuje Jan Kuraciński.