W piątek 30 października odbyła się konferencja rządu, na której premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg zmian związanych z pandemią koronawirusa. Sytuacja w kraju jest bardzo niepokojąca.

Pilna konferencja prasowa rządu. Jakie zmiany zostały wprowadzone?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na każdy aspekt naszego życia. Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której ogłoszone zostały już nowe obostrzenia.
Polska służba zdrowia nie była przygotowana na takie obciążenie jakim okazała się pandemia. W szpitalach brakuje nie tylko lóżek, sprzętu ale także personelu. Co więcej karetki z chorymi pacjentami na pokładzie czekają pod drzwiami szpitali godzinami. Te niepokojące wiadomości to już dziś codzienność.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w piątek resort zdrowia.

Na dzisiejszej konferencji prasowej rządu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wszystkie cmentarze w Polsce będą zamknięte. Okazuje się, ze zamkniecie cmentarzy nastąpi już jutro 31 października i potrwa aż do Dnia Zadusznego, czyli 2 listopada. Ponadto premier zaapelował o to, by seniorzy bezwzględnie zastosowali się do zaleceń i nie opuszczali swoich domów. Ponadto pracownicy placówek administracyjnych będą od dziś pracować już zdalnie. Okres ten ma potrwać co najmniej przez dwa tygodnie.

Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press