Kobieta - którą zidentyfikowano jedynie na podstawie jej nazwiska, Tian - urodziła dziewczynę w szpitalu położniczym i dziecięcym Zaozhuang. Przed przejściem na emeryturę Tian była lekarzem w tym samym szpitalu.

Cud poczęcia w wieku 67 lat

YT

Rzeczniczka placówki powiedziała stacji informacyjnej, że Tian poczęła dziecko w sposób naturalny i podczas całego procesu stosowała tradycyjne chińskie metody leczenia niepłodności. „Kiedy zbadaliśmy układ rozrodczy kobiety podczas porodu stwierdziliśmy, że w przeciwieństwie do większości innych kobiet po sześćdziesiątce, które mają uschnięte jajniki, ma jajniki podobne do kobiet po czterdziestce” - powiedział Liu Chengwen, ordynator szpitala, powiedział CCTV.

„To prawdopodobnie jeden z powodów, dla których mogła począć w naturalny sposób”. Ale ciąża nie przebiegała bez komplikacji, ponieważ Tian doświadczyła niewydolności serca i nieprawidłowej czynności wątroby i nerek w miarę zbliżania się terminu porodu. Pojawił się również stan przedrzucawkowy, powikłanie ciąży charakteryzujące się wysokim ciśnieniem krwi u osoby, która normalnie go nie doświadcza.

Według Mayo Clinic może to prowadzić do nagłego obrzęku twarzy i dłoni oraz powodować śmiertelne powikłania . „Stworzyliśmy specjalne plany terapeutyczne i plany awaryjne, zgromadziliśmy zespół złożony z lekarzy internistów, chirurgów, położników, dietetyki i innych, aby zapewnić całodobowe monitorowanie kobiety w ciąży” - powiedział Liu.

Dzisiaj córeczka seniorki ma roczek i jest uroczym i zdrowym dzieckiem.