Sytuacja pogodowa w Polsce jest na bieżąco monitorowana. W związku z tym wszyscy możemy czuć się bezpiecznie dzięki informacjom i alertom pogodowym wysyłanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi

W dość niebezpiecznej sytuacji znajda się mieszkańcy dwóch polskich województw poinformowali dziś specjaliści z IMiG. Jak przekazuje portal Pikio do niebezpiecznych atmosferycznie zdarzeń może dojść już dzisiejszej nocy. Koniecznie przeczytajcie ten artykuł i sprawdźcie czy przypadkiem nie znajdujecie się w centrum niebezpieczeństwa.

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów dzisiejszej nocy pojawi się gęsta i utrudniająca widoczność mgła. Najgorzej będzie w województwie lubelskim a także mazowieckim konkretniej w powiatach łosickim, siedleckim, Siedlcach, powiecie garwolińskim, kozienickim, zwoleńskim oraz lipskim.

Mgła screen YouTube
Mgła screen YouTube

Mgła, której występowanie przewidywane jest na wymienionych wyżej terenach będzie bardzo niebezpieczna. Znacznie utrudni ona widoczność nie tylko kierowcom, którzy tej nocy oraz wczesnym rankiem znajda się na drogach ale także rowerzystom oraz pieszym. To bardzo ważny by zachować wszelką ostrożność.

Zgodnie z prognozami meteorologów pojawiająca się dzisiejszej nocy mgła może ograniczyć widoczność aż do 100 metrów. Jak podał Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej, wysłane alerty obowiązywać będą od godziny 23.00 we wtorek 17 października do godziny 9.00 w środę 28 października.

Wszyscy ci, którzy przebywają lub zamierzają przebywać na terenie objętym alertem pierwszego stopnia proszeni są o szczególną ostrożność. Ponadto synoptycy apelują o sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco oraz stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb.

Mgła screen YouTube
Mgła screen YouTube

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM