Polska aktualnie całościowo znajduje się w czerwonej strefie W związku z tym wiele polskich kobiet zmuszone jest do pozostania w domu przy swoich pociechach. Prawnie należy im się zatem zasiłek. Na jaka pomoc rządu mogą liczyć polskie matki?

Zasiłek wychowawczy dla Polek i Plaków

Program 500 + będzie kontynuowany. Screen: krakow.wyborcza.pl
Program 500 + będzie kontynuowany. Screen: krakow.wyborcza.pl
Program 500 + będzie kontynuowany. Screen: krakow.wyborcza.pl

Dziś na temat zabezpieczania finansowego dla rodziców wypowiedziała się minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Jeżeli zostanie podjęta taka decyzja […] to wtedy zostanie przywrócony zasiłek opiekuńczy – powiedziała programie „Poranek Siódma-Dziewiąta”.

Zarówno ojciec jak i matka, którzy przebywają na urlopie wychowawczym mogą liczyć na zasiłek. Zasiłek ten należy się wszystkim tym rodzicom, którzy sprawują opiekę nad dzieckiem:

  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,
  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przedszkole/screen Pixabay
Przedszkole/screen Pixabay

Póki co w Polsce nauczaniem zdalnym objęci są wszyscy uczniowie z wyjątkiem przedszkolaków i uczniów nauczania zintegrowanego w klasach 1-3. Kiedy sytuacja ulegnie zmianie i na nauczanie zdalne udadzą się również ci uczniowie, będą potrzebne pewne zmiany. Poinformował o nich premier Morawiecki.

„zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak to było wiosną i one będą obowiązywały na podobnych zasadach wtedy, kiedy będą musiały być zastosowane”. – powiedział.

Wygląda na to, że już niebawem kolejni rodzice zaczną otrzymywać zasiłki od państwa. Obowiązywały będą takie zasady jak wiosną– otrzymywali je ubezpieczeni rodzice lub prawni opiekunowie najmłodszych, czyli dzieci do 8 roku życia.

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JUŻ ZA KILKA DNI WCHODZI W ŻYCIE NOWA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH. KTO NAJBARDZIEJ ZYSKA NA ZMIANACH

O tym się mówi na świecie: SZEF WHO ZWRACA UWAGĘ NA NIEPOKOJĄCY WZROST LICZBY ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. OSTRZEGA PRZED ZAŁAMANIEM SŁUŻBY ZDROWIA