Świąteczny kaktus jest po[ularny w okresie świątecznym, nie bez powodu. To wspaniałe kwitnące sukulenty, które mogą żyć nawet 100 lat!

Piękno przychodzi zimą

Właściwie pielęgnowana roślina przetrwa dziesięciolecia. To całkiem niezła inwestycja jak na roślinę tak niedrogą i prostą! Rośliny powstały w zacienionych, wilgotnych lasach Brazylii i rosną jako „epifity” nad ziemią na drzewach w miejscach, gdzie spotykają się gałęzie.

Mają ciekawe segmenty liści i obfite kwiaty, które są w kolorze łososiowym, ostrego różu, głębokiej czerwieni, bladego różu i bieli i są rośliną łatwą do rozmnożenia w celu wytworzenia nowych roślin lub przekazania znajomemu.

Istnieje kilka różnych typów, więc wszystkie są zwykle nazywane „kaktusami bożonarodzeniowymi”, chociaż niektóre odmiany wyglądają trochę inaczej i kwitną w innych porach roku. Ale opieka jest taka sama dla wszystkich! Oto, co musisz wiedzieć o tej popularnej, łatwej w pielęgnacji roślinie.

Jak zadbać o kaktus bożonarodzeniowy

Chociaż nazwa sugeruje przyzwyczajenie do warunków pustynnych, kaktusy bożonarodzeniowe są w rzeczywistości kaktusami tropikalnymi, więc należy unikać utrzymywania ich pod wodą. Może to oznaczać częstsze podlewanie latem (zwłaszcza jeśli roślina jest na zewnątrz) i rzadziej zimą.

Jeśli twoja roślina stanie się zbyt długa lub gałęzie zaczną opadać, ponieważ nie będzie w stanie utrzymać własnego ciężaru, możesz ją przyciąć, odcinając kawałek, w którym łączą się dwie sekcje gałęzi. Zanurz podstawę cięcia w hormonie ukorzeniającym (chociaż często cięcie będzie dobrze działać bez tego kroku, jeśli nie masz ochoty się nim bawić). Tak czy inaczej, wbij go w ziemię, umieść doniczkę w jasnym świetle i utrzymuj wilgotną glebę. Powinien się zakorzenić w ciągu kilku tygodni.

Nawozić je należy co dwa tygodnie po pojawieniu się pąków. Karmienie ich co miesiąc od wiosny do lata zapewni piękny, pełny rozkwit w okresie świątecznym.

Co sądzicie o tych kwiatach?

O tym się mówi: 18 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia podaje aktualne statystyki o koronawirusie. Dane nie naprawiają optymizmem

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce

Nie przegap tego: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek