Halloween zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Zapewne każdy fan tego zagranicznego święta chciałby choćby w najmniejszym stopniu przyłączyć się do zabawy, lub chociaż klimatycznie urządzić swoje lokum. Przychodzimy z pomocą.

Jak wykonać lampion?

Przygotowanie tej ozdoby jest prostsze, niż można się spodziewać. Oto sposób na zrobienie jej krok po kroku.

  1. Markerem należy narysować na dyni wzór, który później będziemy chcieli z niej wyciąć (np. twarz). Dzięki takiemu obrysowi dużo łatwiej będzie wyciąć pożądane kształty.
  2. Ostrym nożem należy odciąć górę dyni - powstały otwór powinien być na tyle duży, by bez problemu zmieściła się w nim ręka.
  3. Dużą łyżką ze środka dyni trzeba wybrać miąższ. Pestki można zachować, są bardzo przydatne w kuchni!
  4. Po wydrążeniu dyni można przystąpić do wycinania nożykiem wcześniej narysowanych wzorów. Miejsca te można posmarować olejem lub posypać solą - dzięki temu nie będą gnić.
  5. Kiedy fragmenty są już wycięte, do środka należy włożyć świeczki lub podgrzewacze. To wszystko!

Jak widać, do przygotowania lampionu nie potrzeba ani wiele czasu, ani specjalnych umiejętności. Cały proces może też być świetną zabawą dla wszystkich członków rodziny!

Halloweenowe dynie mogą mieć najróżniejsze wzory
Halloweenowe dynie mogą mieć najróżniejsze wzory

Tak przygotowaną ozdobę można postawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz - w środku zapewni wyjątkowy, tajemniczy klimat, a przed domem będzie cieszyć zbierające słodycze dzieci.

Zobacz także: Księżna Diana i książę Karol nie od początku byli sobie pisani. Ich pierwsze spotkanie było nietypowe

Może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek o trudnych chwilach podczas porodu. Celebrytka przyznała, że płakała ze strachu

Pisaliśmy również o: Niepokojące przepowiednie słynnych jasnowidzów. Czy czeka nas wielkie niebezpieczeństwo