Jak donoszą media ogólnokrajowe, prezydent Andrzej Duda otrzymał dziś rano pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wczoraj jednak spotkał się z wieloma osobami, np. Z Igą Świątek. Jak dziś czuje się dziewczyna? Komentarz tenisistki w tej sprawie.

Jak pisaliśmy zaledwie kilka godzin temu, rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski poinformował o tym, że Andrzej Duda otrzymał dziś rano (24 października) pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Według słów rzecznika, prezydent czuje się dobrze. Niestety, wczoraj przebywał na Stadionie Narodowym, miał też kontakt z Igą Świątek - zatem mógł zarazić wiele osób jednego dnia.

- Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi. - przakazał za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski.

Iga Świątek o swoim samopoczuciu

Cały team, do którego należy Iga Świątek poddał się testom na koronawirusa. Jak mówi dziewczyna, na razie wszyscy czują się dobrze i nie mają żadnych objawów.

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - mówi tenisistka.