Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Cała Polska od dziś oficjalnie znalazła się w czerwonej strefie. Co to oznacza, jakie obostrzenia weszły w życie? Czy ponownie czeka nas całkowity lockdown? Koniecznie przeczytaj!

Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień się pogarsza, a liczba zakażeń niemalże codziennie pobija rekord z poprzedniego dnia.

To już pewne – od dziś, 24 października cała Polska znajduje się w czerwonej strefie – co to oznacza?

Nowe obostrzenia

Jak wynika z wczorajszej konferencji prasowej, jak na razie wyklucza się całkowity lockdown, lecz wiele branż ma ograniczone działanie, np. Gastronomia (można zamawiać jedzenie wyłącznie na wynos).

Ponadto, dzieci do 16. roku życia nie mogą samodzielnie (bez osoby dorosłej) wychodzić z domów w godzinach 8:00 – 16:00.

Seniorzy zaś mogą opuszczać swoje mieszkania tylko w sytuacjach niezbędnych. Godzina dla seniorów obowiązuje nadal (oprócz weekendów).

Uczniowie szkół podstawowych (klasy 4-8), a także szkoły średnie i wyższe mają nauczanie zdalne.

W kwestii transportu publicznego także nałożono obostrzenia dotyczące liczby osób mogących się w nich przemieszczać. Zajętych może być 50% miejsc siedzących bądź 30% wszystkich miejsc.

Mimo licznych protestów branży fitness, obiekty sportowe w dalszym ciągu są zamknięte.

Jeśli chodzi o wszelkie wydarzenia kulturalne - mogą się odbywać, lecz pod warunkiem zajętych maksymalnie 25% miejsc.