Ta zaskakująca scena będzie zapamiętana przez miłośników przyrody i zwierząt na bardzo długo. W polskich lasach, przez dwa dni z rzędu udało się sfotografować prawdziwe okazy przyrody!

To zwierzęta, które można spotkać naprawdę rzadko. To wręcz nieprawdopodobne, że zjawiły się tam dzień po dniu! O jakie zwierzęta chodzi? Koniecznie sprawdź!

Nasz rodzima flora i fauna jest piękna, lecz nie jest nadto zaskakująca - każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział typowe dla polskich terenów rośliny czy zwierzęta, takie jak jelenie, sarny, dziki czy chociażby lisy.

To wręcz nie do wiary!

Rzadziej spotykanym jest daniel – lecz nadal się go widuje. Ostatnio jednak właśnie to zwierzę zostało ujrzane dwa dni z rzędu. Nie był to jednak “zwykły” daniel, a... osobnik czarny jak smoła!

- Przedstawiamy prawdziwego #CzarnegoKsięcia znad Baryczy. Za zupełnie czarną maść tego byka odpowiada zjawisko #melanizmu, specyficzne ciemne zabarwienie skóry lub jej wytworów wynikające ze zwiększonej zawartości ciemnego pigmentu–melaniny–w komórkach barwnikowych. - brzmi wpis na Facebooku na profilu Lasy Państwowe.

Jakby tego było mało, następnego dnia w lasach polskich pojawił się... osobnik będący zupełnym przeciwieństwem! Był całkiem biały!

- Wczoraj pisaliśmy o Czarnym Księciu znad Baryczy, a dziś w lasach #NadleśnictwoPiotrków z mgły wyłoniło się jego przeciwieństwo - śnieżnobiały osobnik leucystyczny. - brzmi wpis.