Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Czy niebawem w Polsce rozpoczną się jeszcze większe obostrzenia niż miało to miejsce do tej pory? Czy ponownie czeka nas całkowity lockdown? Słowa, które padły na dzisiejszej konferencji prasowej rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Jak wiadomo, sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień się pogarsza, a liczba zakażeń niemalże codziennie pobija rekord z poprzedniego dnia.

To już pewne – od jutra, 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie – oznacza to np. zdalne nauczanie dla starszych klas czy znaczne obostrzenia w liczbie osób w miejscach publicznych.

Niedawno wspomnieliśmy także o tym, że eksperci dyskutowali o wprowadzieniu nowej, czarnej strefy, która oznaczałaby całkowity lockdown. Objęte nią miałyby być obszary najbardziej niebezpieczne, np. Warszawa czy inne duże aglomeracje miejskie.

Konferencja prasowa rozwiewa wątpliwości

Jak wynika z dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się zaledwie kilka godzin temu, jak na razie wyklucza się całkowity lockdown, lecz wiele branż ma ograniczone działanie, np. Branża gastronomiczna, gdzie żywność będzie można zamawiać jedynie na wynos.

Niemalże wszyscy Polacy nadal jednak obawiają się ponownego zamknięcia wielu miejsc pracy i pogłębienie kryzysu gospodarczego, który - w wielu przedsiębiorstwach - i tak jest już duży.

Jak jednak będzie - dowiemy się na kolejnych konferencjach prasowych.