Najnowsze informacje wprost z Warszawy. Wczoraj odbyła się nocna demonstracja przeciwko zaostrzeniu ustawy antyborcyjnej, a setki ludzi przechadzało się ulicami stolicy prosto pod dom Jarosława Kaczyńskiego. W proteście brały udział także największe gwiazdy!

Jak niedawno pisaliśmy, wprowadzone wczoraj około godziny 15:30 w Trybunale Konstytucyjnym zaostrzenia w ustawie antyaborcyjnej wywołały prawdziwą burzę w sieci - tysiące osób wyrażało swoje oburzenie.

Zaostrzenia mówią o tym, że aborcja płodu w przypadku nieodwracalnego upośledzenia lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nie jest zgodna z konstytucją.

Celebryci również dołączyli do marszu!

Około 19:00 spod Trybunały Konstytucyjnego wyruszyła demonstracja, do której błyskawicznie dołączały kolejne osoby. Przemarsz podążał na Żoliborz, pod dom Jarosława Kaczyńskiego.

W demonstracji brało udział wiele polskich celebrytek, jak np. Bloggerka Julia Kuczyńska, Magdalena Janicka, Olga Madejska czy Pani Ekscelencja, która dzięki informacjom pozyskanym od fanów udostępniła daty kolejnych protestów w wielu miastach polskich.

- (…) nie mogłam usiedzieć w domu ze świadomością co w naszym kraju się dzieje!!! Jestem kobietą, jestem człowiekiem i w głowie mi się nie mieści czym my się teraz zajmujemy! Absurd goni absurd! Dziś 13 mężczyzn i 2 kobiety - Trybunał Konstytucyjny - zdecydowali, że jeśli nie urodzę uszkodzonego płodu to łamię konstytucję!!! (...) W imię czego, fanatyzmu? - napisała oburzona Magdalena Janicka.