Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Słowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego są bardzo niepokojące. Okazuje się, że niebawem prawdopodobnie czekają nas jeszcze większe obostrzenia. Na co zatem należy się przygotować? Koniecznie przeczytaj!

Jak niedawno pisaliśmy, prawdopodobnie od jutra, 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie – oznacza to np. zdalne nauczanie dla starszych klas czy znaczne obostrzenia w liczbie osób w miejscach publicznych.

Ponadto, wspomnieliśmy o tym, że eksperci planują wprowadzić nową, czarną strefę - oznaczałaby całkowity lockdown. Objęte nią miałyby być obszary najbardziej niebezpieczne, np. Warszawa czy inne duże aglomeracje miejskie.

Słowa ministra zdrowia mówią same za siebie...

Jak wynika z wypowiedzi Adama Niedzielskiego, wedle prognoz już niebawem liczby dziennych zakażeń mogą sięgać 20 tysięcy zachorowań!

Ponadto, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zwiększenia zaostrzeń, zatem wizja wprowadzenia czarnych stref staje się coraz bardziej wiarygodna...

- Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie rosła wykładniczo, to w następnym tygodniu możemy skończyć z liczbą 20 tysięcy dziennie. (...) Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia – bardziej drastyczne – które spowodują, że wyhamujemy. Musimy bronić wydolności systemu opieki zdrowotnej – wyjaśnił szef resortu zdrowia w jednym z udzielonych wywiadów.