Archidiecezja poznańska bez wizyt kolędowych – taka decyzję podjął metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. Ponadto abp zaapelował do wszystkich o nieorganizowanie mszy świętych na cmentarzach oraz rozłożenie z odwiedzin na grobach najbliższych na kilka dni, po to by uniknąć zgromadzeń.

Arcybiskup Stanisław Gądecki / YouTube
Arcybiskup Stanisław Gądecki / YouTube

"Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno" - czytamy w dekrecie metropolity.

Ponadto abp Gądecki poinformował o tym, że udzielił on dyspensy wszystkim osobom starszym, tym, którzy obawiają się zakażenia a także osobom z objawami infekcji oraz kobietom w ciąży od niedzielnego a także świątecznego uczestnictwa w nabożeństwach.

Ponadto biskup udzielił także ogólnej dyspensy pozwalającej na opuszczenie niedzielnej oraz świątecznej mszy świętej wszystkim tym, którzy zamieszkują i żyją w strefie czerwonej. Abp Gądecki przypomniał także wszystkim wiernym o obowiązku dezynfekowania rąk i używania maseczek ochronnych podczas mszy świętych.

To też może cię zainteresować: Cała Polska oszalała po wielkim sukcesie Igi Świątek. Adam Małysz skomentował jej historyczne zwycięstwo, zrobił to, jak na skoczka przystało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska wywołała poruszenie na Instagramie, porównała się do Małgorzaty Rozenek. Córka byłego prezydenta mówi, że nie ma przypadków