Zanim jeszcze została pierwszą damą Agata Duda była nauczycielką. Prezydentowa uczyła w szkole, w której przed laty uczył się jej małżonek prezydent Andrzej Duda. Mowa tutaj o II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. To własnie tam zaraz po tym, jak Andrzej Duda został prezydentem po raz pierwszy, udali się dziennikarze chcący „zbadać” to jaką nauczycielką była Agata Duda.

Okazuje się, że pytani przez dziennikarzy o pierwszą Dame uczniowie, mówili o nim w samych superlatywach. Agata Duda byłam bardzo dobrą nauczycielką. Niestety ze względu na pracę męża musiała zrezygnować z nauczania.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl

- Jest naprawdę świetną nauczycielką, bardzo dobrze uczy.

- Bardzo profesjonalna, znakomicie uczy niemieckiego, posiada bardzo dużą wiedzę, chwalę ją. – mówili uczniowie zapytani wówczas przez TVN24.

Nauczanie jest dla Agaty Dudy naprawdę ważne. Pierwsza Dama chętnie angażuje się we wszystkie sprawy związane ze szkolnictwem. Wczoraj z okazji święta, które niegdyś było i jej świętem, czyli z okazji dnia nauczyciela, Agata Duda postanowiła złożyć życzenia wszystkim pedagogom.

Agata Duda, Andrzej Duda
Agata Duda, Andrzej Duda
Agata Duda, Andrzej Duda

- Dziękujemy za trud i zaangażowanie, z jakim wykonują Państwo swoją pracę. To Państwo przekazują młodym ludziom wiedzę niezbędną do zrozumienia współczesnego świata i kształcą umiejętności, które staną się podstawą ich życiowych sukcesów i źródłem samorealizacji. Uczą Państwo wzajemnego szacunku i nawiązywania koleżeńskich relacji oraz towarzyszą swoim wychowankom w ich pierwszych społecznych działaniach. Jest to wielka odpowiedzialność i zadanie, któremu nauczyciele stawiają czoła każdego dnia - czytamy w liście skierowanym do nauczycieli przez Andrzeja Dudę i Agatę Dudę.

To też może cię zainteresować: Cała Polska oszalała po wielkim sukcesie Igi Świątek. Adam Małysz skomentował jej historyczne zwycięstwo, zrobił to, jak na skoczka przystało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aleksandra Kwaśniewska wywołała poruszenie na Instagramie, porównała się do Małgorzaty Rozenek. Córka byłego prezydenta mówi, że nie ma przypadków