Minister finansów, Tadeusz Kościński ostatnio powiedział bardzo zaskakujące słowa na swój temat. Porównał się do świętego Mikołaja, co bardzo zaskoczyło, ale także rozbawiło internautów. O co chodzi? Dlaczego tak powiedział? Okazuje się, że chodziło o podatki.

Jak powszechnie wiadomo, temat podatków w Polsce jest kwestią niezwykle sporną i dyskusyjną. Od lat trwają nieustające wręcz rozmowy, spekulacje oraz kłótnie dotyczące tej kwestii.

Polacy zarzucają rządzącym, że podatki są zbyt wysokie i dotyczą zbyt wielu sfer. Mówi się, że dziś podatek trzeba zapłacić od wszystkiego.

Minister finansów porównał siebie do świętego Mikołaja – dlaczego?

Niedawno pisaliśmy o nowym pomyśle, jaki trafił do sejmu. Spekulowano nad wprowadzeniem nowego podatku – od deszczu.

Słowa ministra świadczą o tym, że podatek od deszczu raczej nie jest prawdą.

- Prawda jest taka, że nie ma żadnych nowych podatków i nie pracujemy nad takowymi. Od roku czuję się jak święty Mikołaj, bo praktycznie tylko obniżam podatki. – mówił Tadeusz Kościński.

Polityk stwierdził także, że prowadzone przez rząd działania mają na celu poprawę wydajności polskiej gospodarki, gdyż dług państwa systematycznie się obniża.

- Przez ostatnie trzy lata obniżyliśmy dług państwa o 8 proc. I mam nadzieję, że przez następne 4-5 lat gospodarka znów będzie szybko rosła i taką właśnie mamy strategię – mówił minister finansów.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WCZORAJSZY RAPORT DOBOWY W ZWIĄZKU Z WYKRYTYMI PRZYPADKAMI KORONAWIRUSA NIE WYGLĄDA OBIECUJĄCO. MAZOWSZE PONOWNIE NA PIERWSZYM MIEJSCU, PADŁ NOWY REKORD

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: ZASKAKUJĄCY WYPADEK W SAMYM CENTRUM MIASTA. MĘŻCZYZNA POTRĄCIŁ KOBIETĘ JADĄC NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ. SPRAWCA UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA