Jeden z najbardziej wybitnych aktorów polskich, Wiesław Gołas właśnie celebruje 90. urodziny! Jak się okazuje, znane są dwie daty jego urodzin… Prawda była skrywana przez wiele lat, lecz właśnie ujrzała światło dzienne. O co chodzi?

Jak wiadomo, Wiesław Gołas jest jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskiej sceny. Mężczyzna największą popularność zdobył w takich produkcjach, jak „Czterej pancerni i pies”czy „Poszukiwany, poszukiwana”.

Swoje ponadprzeciętne umiejętności aktorskie chętnie przedstawiał także na deskach teatru, jednak ze względu na wiek jakiś czas temu postanowił odpocząć i odsunął się w cień.

Wczoraj aktor świętował 90 urodziny, czego pogratulował mu sam prezydent Andrzej Duda.

- Gratulując jubileuszu, w imieniu licznych miłośników wdzięcznych za Pana dorobek aktorski, z serca życzę słusznej satysfakcji z dokonań artystycznych, dużo zdrowia i pogody ducha – napisał prezydent 4 października.

Dwie daty urodzin?

Mimo że prezydent napisał swoje życzenia 4 października, to faktyczna data urodzenia Wiesława Gołasa była wczoraj, 9 października!

Ten fakt ujrzał światło dzienne dopiero teraz. Sam Gołas przyznaje, że był to błąd popełniony przez organistę lata temu, dlatego wszyscy byli w błędzie.

- Oficjalnie, urzędowo, urodziłem się 4 października 1930 roku w Kielcach, a naprawdę - 9 października. Przy chrzcie pijany organista wpisał do mojej metryki błędną datę i tak już zostało - mówił Gołas.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: WCZORAJSZY RAPORT DOBOWY W ZWIĄZKU Z WYKRYTYMI PRZYPADKAMI KORONAWIRUSA NIE WYGLĄDA OBIECUJĄCO. MAZOWSZE PONOWNIE NA PIERWSZYM MIEJSCU, PADŁ NOWY REKORD

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: WARSZAWA: ZASKAKUJĄCY WYPADEK W SAMYM CENTRUM MIASTA. MĘŻCZYZNA POTRĄCIŁ KOBIETĘ JADĄC NA HULAJNODZE ELEKTRYCZNEJ. SPRAWCA UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA