Jurek Owsiak to bezapelacyjnie jeden z Polaków, który ma na swoim koncie wiele zasług. Założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może pochwalić się wieloma sukcesami.

Jurek Owsiak zdradza szczegóły 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W środę 07.10.2020 roku odbyła ię konferencja prasowa zbiórki 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której to Jery Owsiak ogłosił cel zbiórki najbliższego finału WOŚP.
Podczas finału, który zaplanowano na 10 stycznia 2021 roku, będą zbierane fundusze przeznaczone na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl
Jerzy Owsiak i Krzysztof Dobies. Źródło: wp.pl

"Finał z głową"

Jak przypomniał Owsiak, już w 2013 roku zbierano pieniądze na oddziały laryngologiczne.
- Laryngologia dostała mnóstwo dobrego sprzętu, podniosła się, świetnie działała. Ale ten sprzęt się zużywa. W 2013 roku przywitaliśmy ten pomysł z radością, mamy 2020 rok i wszystkie oddziały, które takie leczenie prowadzą, zwróciły się do nas, aby kupić nowy sprzęt - mówił szef WOŚP.
- Postanowiliśmy po wspólnej naradzie z lekarzami, z laryngologami, z naszą fundacją, by jeszcze raz finał zabrzmiał dla laryngologii. Nazwaliśmy go "Finałem z głową", bo to będzie też cała diagnostyka głowy - poinformował Owsiak.

Jurek Owsiak. Źródło: Instagram
Jurek Owsiak. Źródło: Instagram
Jurek Owsiak. Źródło: Instagram

Jak odał Jurek Owsiak, wszytskie działania podczas finału przebiegać będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanego z pandemią koronawirusa.
- Wiemy, że pandemia krzyżuje wszystkie plany. My bierzemy to wszystko pod uwagę, przygotowujemy się do finału standardowo, ale patrzymy też na to, co się dzieje obok. Chcemy to zrobić tak, jak zrobiliśmy Najpiękniejszą Domówkę Świata (zamiast Pol'and'rock Festival - red.), ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa - zapowiedział Owsiak.

To też może cię zainteresować: Odszedł legendarny artysta. To ogromna strata dla całego muzycznego świata

O tym się mówi: Beata Szydło staje w obronie rodziny. Padły bardo mocne słowa. O co chodzi