Choć za oknem wita nas jeszcze ładna i słoneczna pogoda, Polcy - jak zawsze przezroni- zaczynają zastanawiać się nad tym jak wygladać będzie nadchodząca wielkimi krokami zima.
Zima ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Tę obfitującą w biały i puszysty śnieg, zwłaszcza w okolicach świąt, da się lubć. Gorzej jesli zamiast niego z nieba leje się deszcz lub grad, nasze policzyczki przycina mroźny wiatr a wokoło nas jedynie szarość i ponurość. Jak zatem wygladać będzie najbliższa zima?

Zima. Źródło: tcmblog.pl
Zima. Źródło: tcmblog.pl

Prognozy pogody na zimę 2020/2021

Jak podaje WP, synoptycy związani z firmą Accuweather wiedzą już, co może nas czekać w grudniu. To właśnie wtedy temperatura może wynosić od około -4 do +4 stopni Celsjusza, jednak pogoda będzie zróżnicowana, zależnie od regionu.

Mówi się, że spadnie także śnieg, a jego opady i mrozy pojawią się na wschodzie całej Europy, głównie w górach. W Polsce będzie dość ciepło, nie ma co spodziewać się zimy stulecia.

Prognozy pogody wskazują, że prawdziwa zima może przyjść dopiero w lutym 2021, gdy temperatura spadnie do -10 stopni, a na zewnątrz będzie padać śnieg. Nie będą to jednak pierwsze opady – mówi się, że śnieg spadnie już w październiku.

Inne źródła podają, że ciężko jest określić, jaka będzie zima – mówi się o łagodnym przebiegu zimy z lekkimi mrozami, jednak według nich poza górami raczej na próżno czekać na cały sezon niskiej temperatury i śnieżnej aury.

Prognoza pogody na zimę
Prognoza pogody na zimę
Prognoza pogody na zimę

To też może cię zainteresować: Odszedł legendarny artysta. To ogromna strata dla całego muzycznego świata

O tym się mówi: Beata Szydło staje w obronie rodziny. Padły bardo mocne słowa. O co chodzi