Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. w tym roku wszystko jest inaczej. Polacy zastanawiają się jak wyglądać będzie tegoroczny pierwszy listopada.

Wszystkich Świętych a obostrzenia. Czego należy przestrzegać?

- zachowywać co najmniej 1,5 odstępu spoleczneggo

- nosić maski ochronne, które zkrywają nos oraz usta. Jeśli z jakiegoś powodu nie mamy prz sobie maski, musimy koniecznie w inny sposób zasłaniać usta i nos. Można o tego użyć np. szalika. Co ważne maseczki należy nosić wtedy, gdy nie ma możliwości zasłonięcia nosa oraz ust. Zasada ta nie obowiazuje mieszkańców strefy żółtej i czerwonej, którzy mają obowiązek noszenia masek nawet, gdy możliwe jest zachowanie dystansu.

O tym jak wyglądać będzie tegoroczne święto zmarłych poinformował Minister Zdrowia oraz Komendant Główny Policji we wtorek 6 października podczas konferencji. Okazuje się, że nie wszyscy Polacy będą zadowoleni z nowych obowiązków.

Cmentarz/screen Youtube @Onet News
Cmentarz/screen Youtube @Onet News

Jak poinformował Minister Zdrowia w Polsce wprowadzone zostaną specjalne obostrzenia, które obowiązywać mają podczas obchodów Wszystkich Świętych. Jak się okazuje informacjie o tym, jak wyglądać będą restrykcje Polacy otrzymają wiadomości tekstowej RCB.

- W tej chwili, jeżeli państwo przeanalizujecie bieżące przepisy dotyczące obostrzeń w tym zakresie, to na cmentarzu jest obowiązek noszenia maseczki i jest on niezależny od strefy - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej.

To też może cię zainteresować: Odszedł legendarny artysta. To ogromna strata dla całego muzycznego świata

O tym się mówi: Beata Szydło staje w obronie rodziny. Padły bardo mocne słowa. O co chodzi