Jak podaje portal "Pikio", emerytowane gwiazdy srebrnego ekranu wbrew obiegowej opinii nie mogą pochwalić się wysokimi emeryturami. Wielu zmuszone jest do dorabiania, żeby móc związać koniec z końcem. W bardzo trudnej sytuacji materialnej znajduje się m.in. Katarzyna Łaniewska, która wcielała się w postać babci Józi w serialu TVP pod tytułem "Plebania".

Emerytury aktorów

Od wybuchu pandemii koronawirusa dużo mówi się na temat emerytur gwiazd. Wszystko przez fakt, że ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego przez bardzo długi czas zamknięte pozostawały kina, teatry. Zamykano również plany zdjęciowe, które postawiły część produkcji pod dużym znakiem zapytania.

W związku z tym wielu starszych aktorów straciła możliwość dorobienia do bardzo niskich emerytur. Głos w sprawie wysokości swojej emerytury zabrała m.in. Katarzyna Łaniewska, która od 7 dekad raczy widzów swoim ogromnym aktorskim talentem. Aktorkę mogliśmy podziwiać m.in. w "Koglu-moglu", "Wszystko o Ewie", "Czterdziestolatku", czy w uwielbianej przez telewidzów "Plebanii".

Katarzyna Łaniewska w mocnych słowach o kolegach z branży

Katarzyna Łaniewska zaskoczyła wszystkim ocenom swoich kolegów i koleżanek po fachu, którzy często wypowiadają się w mediach, że ich świadczenie jest emeryturą głodową. "Głupio mi jest, jak koledzy, którzy zarabiali miliony, mówią, że nie będą mieli co włożyć do garnka. To wstyd. Kiedyś nam ministerstwo wyznaczało, jaką gażę mamy mieć, ile zarobić" - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" Łaniewska.

"Jak się wyrobiło limit filmów, to do ministerstwa pisałam, czy mogę więcej zarabiać. A teraz są bajeczne sumy, zupełnie nie wiadomo skąd, i to dla ludzi, którzy naprawdę niewiele zasłużyli, dla amatorów" - dodała gwiazda "Plebanii".

YouTube

Wysokość emerytury Katarzyny Łaniewskiej

Katarzyna Łaniewska nie ukrywa, że wysokość jej emerytury także pozostawia wiele do życzenia. Choć na swoim koncie ma wiele znakomitych ról z trudem przychodzi jej wiązanie końca z końcem. Po opłaceniu rachunków i czynszu, na życie pozostaje niewiele.

"W swoich latach wysługi za 60 lat pracy dostawałam 860 zł emerytury. To była moje pierwsza emerytura. Potem zrobiło się 900 coś tam. Na dzień dzisiejszy emerytury moje i moich kolegów wynoszą dwa tysiące złotych z kawałeczkiem" - zdradziła Katarzyna Łaniewska.

YouTube

Co sądzicie o takiej wysokości emertury?

To też może cię zainteresować: Wielkie zamieszanie podczas wystąpienia pewnego biskupa u Ojca Tadeusza Rydzyka. Takiego kazania dosłownie nikt się nie spodziewał

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Media obiegła niepokojąca wiadomość dla widzów programu "Rolnik szuka żony". O co chodzi

O tym się mówi: Najnowsze informacje o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało pilny apel. Internauci nie zgadzają się z nim i wyrażają swoje oburzenie