Jak podaje portal "Parenting", Eden Strong przestrzega rodziców przed zabawkami do kąpieli. Jej syn o mały włos nie przypłacił zabawy nimi utratą wzroku. Jak to możliwe?

Zabawki do kąpieli

Eden Strong zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym wskazała, że od zawsze miała świadomość, jak łatwo w zabawkach do kąpieli powstaje pleśń. Zapewniła, że starała się wyciskać z nich wodę po każdej zakończonej zabawie w wodzie. Podkreśliła także, że używała wybielaczy, nie wiedząc, że nie będą one skuteczne.

"Widziałam kiedyś zdjęcia, na których jedna z mam rozcięła zabawki i odkryła w środku niewyobrażalną ilość pleśni. Wyciskałam je więc po każdej kąpieli, czyściłam co kilka tygodni roztworem wody i wybielacza oraz regularnie sprawdzałam, czy znajduje się w nich pleśń" - napisała na swoim profilu na Facebooku Strong.

Infekcja oka

Niania zatrudniana przez Eden Strong powiedziała jej, że synek uderzył się zabawką do kąpieli w oko. W pierwszej chwili matka nie panikowała - chłopiec miał tylko lekko zaczerwienione oko, a ona uznała, że to podrażnienie od wody.

Oko Baylora niestety jeszcze tego samego wieczoru zaczęło robić się coraz bardziej czerwone. W obawie przed rozwojem infekcji ojciec chłopca zabrał go do szpitala. Lekarz przepisał krople, niestety stan chłopca jeszcze tej samej nocy uległ pogorszeniu.

" Zastanawiałam się, czy u Baylora mogło rozwinąć zapalenie tkanki łącznej. Zdecydowaliśmy się pójść na ostry dyżur. Tam lekarz zgodził się z moją diagnozą i wypisał mu receptę na doustne antybiotyki, które podaliśmy mu o 2:30 w nocy" - wspomina te trudne chwile Eden Strong.

parenting.pl

Było coraz gorzej

Oko chłopca nie przestawało jednak puchnąć. Około godziny 6 rano obrzęk był już tak duży, że malec nie był w stanie zamknąć oka. Pojawiła się wysoka gorączka. Rodzice postanowili znów jechać na ostry dyżur.

"Następny tydzień był dość przerażający. Miał poważne zapalenie tkanki łącznej, które ostatecznie rozprzestrzeniło się po twarzy i zaatakowało drugie oko. Lekarze ostrzegali mnie, że w jednym oku może stracić wzrok, ale szczęśliwie, jego oczy się zagoiły" - powiedziała.

parenting.pl

Zdarzyło się wam coś podobnego?

To też może cię zainteresować: Czekają nas poważne zmiany w związku z koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia nie pozostawia w tej kwestii złudzeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejny skandal na SOR. Odeszła przez czekanie na wynik testu na koronawirusa. Co się stało

O tym się mówi: Łukasz Szumowski wyszedł na zakupy. Czy były minister złamał zasady kwarantanny