Ten przepis będzie idealny dla tych, którzy chcą wypróbować nietypową formę przyrządzenia pomidorowych przetworów na zimę. Nawet niedoświadczona gospodyni poradzi sobie z jego wykonaniem: do jego przygotowania nie są potrzebne żadne puszki, jest bardzo łatwy. Jednak najpierw najważniejsze.

Najpierw musisz zrobić bazę pomidorową do mrożonej przyprawy. Pomidory obierz i posiekaj drobno. Następnie włóż je do blendera, zmiksuj na purée. Jeśli nie masz blendera, możesz użyć drobnej tarki.

Gdy baza pomidorowa będzie gotowa, włóż ją do dużego pojemnika, w którym wygodnie będzie mieszać całość. Do mrożonych warzyw możesz dorzucić przyprawy w wielu kombinacjach. Oto przykładowe, naszym zdaniem najsmaczniejsze:

Bazylia, czosnek i czerwona papryka;

Szczypiorek, koperek i czosnek;

Papryczki chili, czosnek i natka pietruszki;

Ostra papryczka chili, kolendra i młody zgnieciony czosnek;

Świeży koperek, pietruszka, szczypiorek.

Każda z niezmielonych przypraw musi zostać drobno posiekana ostrym nożem. Następnie wszystko miesza się z pomidorami, wlewa do foremek na muffinki i umieszcza w zamrażarce. Możesz korzystać z tej mrożonej przyprawy przez cały rok, ale najlepiej sprawdza się zimą.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"