Chłopiec przez ponad tydzień walczył z kilkoma chorobami, w tym zapaleniem opon mózgowych.

Po zbadaniu możliwych źródeł kontaktu z infekcją bakteryjną lekarze doszli do wniosku, że winę ponosi... wózek z supermarketu.

Po tym strasznym wydarzeniu Vivien namawia wszystkich rodziców do zdezynfekowania wózka przed umieszczeniem w nim dziecka.

Dzień po wizycie w sklepie Logan źle się czuł. Jakby tego było mało, dostał gorączki i zaczęła się biegunka.

„Było coraz gorzej” - mówi Vivien. „Próbowałam dać mu butelkę, ale nie chciał jeść”.

Stan Logana pogarszał się, a jego matka zdecydowała się odwiedzić pediatrę. Jednak lekarz odesłał ją do domu, mówiąc, że to tylko wirus.

Jednak następnego dnia Logan nie czuł się lepiej — wręcz przeciwnie, teraz jego stan był jeszcze gorszy przez odwodnienie.

Vivienne postanowiła nie ryzykować i zabrała Logana prosto do szpitala, co uratowało mu życie. Biedny chłopiec spędził 10 dni w szpitalu, 8 z nich na oddziale intensywnej terapii.

W szpitalu u Logana zdiagnozowano kilka chorób, w tym adenowirusa, rotawirusa, salmonellę i zapalenie opon mózgowych. Dziesięciomiesięczne dziecko musiało w tak młodym wieku walczyć o życie!

Według ekspertów do spraw zdrowia są zapalenie opon mózgowych jest szczególnie groźne dla niemowląt i dzieci.

Oto objawy, na które należy zwrócić uwagę:

gorączka;

bół głowy;

sztywność karku;

drażliwość;

brak apetytu;

zobojętnienie.

Bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych jest zwykle przenoszone z człowieka na człowieka, ale niektóre szczepy mogą przechodzić na nas z różnych powierzchni.

Po strasznej historii z synem Vivien zachęca wszystkich rodziców do zachowania czujności. Przed włożeniem dziecka do wózka w supermarkecie wytrzyj rączki chusteczkami antybakteryjnymi lub w ogóle nie kładź tam dziecka.

Alternatywą jest położenie koca przed ułożeniem dziecka.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"