Jak podaje portal "Biznes Info", kwota na jaką może liczyć Jacek Kurski robi wrażenie. Niewielu Polaków może liczyć na podobne wynagrodzenie, choć jak twierdzi prezes oszczędza na swojej pensji. Na jaką pensję może liczyć?

W ogniu pytań

Jacek Kurski na senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu, odpowiadał na zadawane przez członków komisji pytania. W trakcie obrad Kurski przekazał informację dotyczącą budżetu jakim dysponuje Telewizyjna Agencja Informacyjna, a więc organ odpowiedzialny za produkcje informacyjne oraz publicystyczne produkowane dla TVP oraz TVP Info.

W 2020 roku TAI ma do dyspozycji kwotę 140 mln złotych. Jacek Kurski podkreślił również, że za jego prezesury Telewizja zaciska pasa i stara się wprowadzić oszczędności w obszarach, w których jest to możliwe. Jak kształtują się zarobki prezesa Kurskiego?

Ponownie na stanowisku

Jacek Kurski po raz kolejny zasiadł w fotelu Prezesa Telewizji Publicznej. Rada Mediów Narodowych powierzyła mu tę misję 7 sierpnia, powierzając mu dokończenie trwającej 4 lata kadencji. Ma on pozostać na niej do połowy przyszłego roku, kiedy to ma się odbyć walne zgromadzenie Rady Mediów Narodowych.

Zarobki Jacka Kurskiego systematycznie rosną. Z informacji przekazanych przez portal "Business Insider" w 2016 roku prezes TVP miał zarobić 304 tys. zł. Oznacza to, że wówczas jego miesięczna pensja wynosiła 25,33 tys. zł miesięcznie. W 2017 roku zarobki wzrosły 333,2 tys. zł, co daje miesięcznie 27,76 tys. zł.

"Wirtualne Media" wskazują, że zgodnie z zapisami kontraktu maksymalna pensja prezesa wynosi 15-krotność średniej płacy w kraju. Oznacza to zarobki na poziomie 80 tys. zł co miesiąc. W skali roku jest to kwota sięgająca do 959 665 zł.

YouTube

Najniższa możliwa

"Poprosiłem radę nadzorczą o najniższe możliwe wynagrodzenie. Proponowano mi wyższe, ale sam poprosiłem o takie, wynosi ono 7-krotność średniej krajowej" - mówił w lutym Jacek Kurski.

W I kwartale bieżącego roku GUS poinformował, że średnia pensja wynosi 5331,47 zł. Oznacza to, że Jacek Kurski mógłby liczyć na pensję sięgającą 37 320 zł brutto miesięcznie. Rocznie jest to kwota 447 843 zł.

YouTube

Co sądzicie o takich zarobkach?

To też może cię zainteresuje: Tadeusz Rydzyk straci ogromne pieniądze? Fakty mówią same za siebie. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zmiany w życiu Agnieszki Radwańskiej, jej wielkiemarzenie spełnia się od dwóch miesięcy. Tenisistka zamieściła zdjęcie w sieci, wspaniała scena

O tym się mówi: Szczepionki będą zrzucane z samolotów. Wydano w tej sprawie pilny komunikat. Mieszkańcy tej części kraju muszą zachować szczególną ostrożność