Fakt, że dzieci kochają się bawić, jest oczywisty. W pełni sezonu najlepiej bawi się w ogródku, na świeżym powietrzu. Jednak czasami okazuje się, że za chwilę rozrywki trzeba słono zapłacić.

6-latek zmarł po zabawie w ogrodzie

Jak podaje portal o2, wydano już ostrzeżenie dla mieszkańców. Wszystko przez śmierć 6-letniego chłopca, który bawił się przed domem.

Rzecz działa się w Lake Jackson w Teksasie. Nic nie zapowiadało tak tragicznych wydarzeń. Po tym, jak 6-latek umarł po – zdawałoby się – zwykłej zabawie, przeprowadzono testy wody.

Zabawa w ogrodzie. Źródło: Youtube
Zabawa w ogrodzie. Źródło: Youtube

Te wykazały obecność pierwotniaka Naegleria fowleri w wodociągach Lake Jackson w Teksasie. Prawdopodobnie to właśnie przez niego zmarł chłopiec.

Choć zdarza się to rzadko (w latach 2009-2018 odnotowano zaledwie 34 przypadki), infekcje mózgu, które mogą być spowodowane przez ameby, mogą skończyć się śmiercią. To prawdopodobnie z tego powodu 6-letnie dziecko umarło.

Jak poinformowali lokalni urzędnicy, przeprowadzana jest dezynfekcja wody, jednak nie wiadomo, jak długo będzie ona trwać. Ostrzeżenie skierowano do Lake Jackson i siedmiu innych miejscowości, jednak w pozostałych miastach prawie od razu poradzono sobie z tym problemem.

Przestrzeżono mieszkańców, by nie pili wody z kranu, gdyż może się to skończyć tragicznie.

Dochodzenie rozpoczęto po nagłej śmierci 6-letniego Josiaha McIntyre’a, który odszedł 8 września w Lake Jackson. Zdaniem medyków ameba mogła dostać się do jego organizmu podczas zabawy w ogródku.

Zakażenie Naegleria fowleri objawia się m.in. nudnościami, wymiotami, gorączką, bólami głowy oraz sztywnością karku. W większości przypadków śmierć następuje w ciągu tygodnia.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"