W sobotę doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zamknięty został jeden pas ruchu na odcinku Gdańsk – Kowale – Gdańsk Karczemki. Na Pomorzu doszło jeszcze do kilku innych poważnych wypadków. Zginęła jedna osoba, a siedem jest rannych.

Najpierw około godz. 16, ruch w kierunku Gdyni utrudniła awaria samochodu osobowego. Ruch został wstrzymany na odcinku Gdańsk Karczemki – Gdańsk Szadółki. Następnie doszło do kolizji dwóch samochodów między zjazdem na Kowale a węzłem gdańskim. Kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa.

Warunki pogodowe również nie sprzyjały kierowcom na drogach. Utrudnienia pojawiły się na drodze w pobliżu Gniewa, w Małej Karczmie, gdzie doszło do zderzenia z samochodu osobowego z pojazdem motorowym. 27-letni motocyklista zginął.

Do wypadku doszło także na drodze z Miastka do Słupska. Samochód wypadł z drogi, a dwie osoby zostały ranne.

Około godziny 15 na drodze między Białym Borem a Człuchowem samochód wjechał w drzewo. W wyniku tego trzy osoby zostały ranne. Do godziny 15.20 do Człuchowa obowiązywał ruch wahadłowy.

Do kolejnego wypadku na Pomorzu doszło około godz. 19. Jadący oplem corsa mężczyzna, nie utrzymał pojazdu na łuku w Chłapowie. Powodem mogła być zbyt przekroczona prędkość. Mężczyzna uderzył w barierki energochłonne, auto przewróciło się. Prowadzący pojazd i jeden pasażer trafili do szpitala w powiecie puckim.

Może cię zainteresować: Warszawa: modernizacja jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań

W tym tygodniu także: Aktualny raport MZ dot. koronawirusa. Kolejny rekord zachorowań na Mazowszu