Czterdzieści lat "Znachora"

Jak podaje portal "Lelum", dokładnie czterdzieści lat temu w kinach pojawił się kultowy film, który zrobił ogromne wrażenie na publiczności. Mowa oczywiście o "Znachorze", za reżyserię którego odpowiadał Jerzy Hoffman. Ekranizacja powieści o tym samym tytule opowiadała historię profesora Rafała Wilczura, wybitnego chirurga, który po utracie pamięci z arystokratycznych salonów trafił do nizin społecznych, odkrywając w sobie lekarski talent. Tłem głównego wątku był mezalians bohaterów, w których wcielała się Anna Dymna i Tomasz Stockinger.

Fenomen filmu niewątpliwie tkwi w fabule, ale również znakomicie dobranej obsadzie. Tytułową postać świetnie odegrał Jerzy Bińczycki. Jego wybitna kreacja aktorska zapisała się na stałe na kartach polskiej kinematografii. Zastosowane w produkcji efekty wizualne, choć dziś oceniane jako mało realistyczne, wciąż robią ogromne wrażenie na widzach. Jerzy Hoffman zadbał w filmie o każdy najdrobniejszy szczegół. Aż trudno uwierzyć, że od premiery kultowego hitu minęło już czterdzieści lat!

Chcielibyście zobaczyć "Znachora" jeszcze raz?

To również może Cię zainteresować: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN I RADOSŁAW MAJDAN DZIELĄ SIĘ SWOJĄ INTYMNOŚCIĄ. CO NA TO OPINIA PUBLICZNA

Zobacz także: ANDRZEJ PIASECZNY URZĄDZIŁ NOWY APARTAMENT W STOLICY. W MIESZKANIU PIOSENKARZA PANUJE LUKSUS