Taniec położnych podbija Internet

Jak podaje portal "Pikio", w mediach społecznościowych pojawiło się niesamowite nagranie ze szpitala w Biskupcu. To właśnie tam, na oddziale, na którym przebywają ciężarne kobiety oraz nowo narodzone dzieci, zorganizowano spontaniczną akcję. Położne postanowiły umilić czas pacjentkom, które ze względu na pandemię nie mogą widywać się ze swoimi bliskimi. Pielęgniarki weszły na jedną z sal i przedstawiły świetną choreografię taneczną, namawiając tym samym do ruchu uradowane pacjentki.

Pomysł pojawił się w głowie Bernadety Zielskiej, położnej w szpitalu w Biskupcu, która przedstawiła taneczne kroki salsy.

Narodził się pomysł, aby nieco zmienić ten niedzielny dzień. I zrobić coś z pacjentkami innego. Zaproponowałyśmy im z koleżankami trochę ruchu. I bardzo spontanicznie wyszło to, co wyszło, z czego wszyscy jesteśmy zadowoleni. Nie mogę powiedzieć, że się nauczyłam. Przyjaciele, z którymi się spotykam, znają mnie i wiedzą, że ja sobie po prostu podryguję. Z racji zawodu nie mogą uczestniczyć regularnie w zajęciach. Nauczyłam się podstaw mambo, jednego z typów salsy. To jest to, co kocham. Bernadeta Zielska

To również może Cię zainteresować: DODA UJAWNIŁA, Z JAKĄ DOLEGLIWOŚCIĄ MUSI SIĘ ZMAGAĆ. FANI NIE MIELI POJĘCIA

Zobacz także: W WARSZAWIE MOŻNA ODBYĆ PODRÓŻ W CZASIE DZIĘKI ZABYTKOWYM POJAZDOM. GDZIE I KIEDY POJADĄ