Państwo przygotowało dofinansowanie, z którego mogą skorzystać koła gospodyń wiejskich. Rząd przeznaczył na ten cel aż 40 mln zł. Nie wszystkie pieniądze zostały wykorzystane. Do rozdania jest jeszcze 10 mln.

Kwoty, jakie można otrzymać różnią się od siebie i zależne są od wielkości koła. Najmniejsze z nich, które zbierają w swoich szeregach do 30 osób, mogą otrzymać 3 tys złotych. Te, które gromadzą ponad 75 pan – 5 tysięcy złotych.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube

Co zrobić, by otrzymać dofinansowanie?

Aby otrzymać dofinansowanie należy zarejestrować koło w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a następnie złożyć wniosek.

Z możliwości dofinansowania skorzystało już koło gospodyń wiejskich z Byczyna Kolonii w województwie kujawsko-pomorskim.

– Coraz więcej pań chce dołączyć do naszego koła, potrzebujemy więc pieniędzy na stroje. Chcemy także kupić namiot, by móc częstować ludzi naszymi specjałami podczas warsztatów kulinarnych – mówi Faktowi Anna Kapuścinska ( 67 l.) z koła gospodyń z Byczyna Kolonii.

Wniosek można składać do 30 września 2020 r.

Screen Fakt.pl
Screen Fakt.pl

Przypomnij sobie o… KOLEJNA WARSZAWSKA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM PRZYPADKIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. CO ZARZĄDZIŁ SANEPID

Jak informował portal Życie: AKTOR ZNANY Z „BARW SZCZĘŚCIA” PRZECHODZI BARDZO TRUDNE CHWILE. NIE UDAŁO MU SIĘ URATOWAĆ CZŁONKA SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… NOWE INFORMACJE O WYPADKU AUTOBUSU NA WIADUKCIE GROTA-ROWECKIEGO W WARSZAWIE. SPRAWCA OPUŚCIŁ ARESZT. TO, CO ZROBIŁ TUŻ PO TYM JEST NIE DO WIARY