Lekcje religii cieszą się coraz to mniejszą popularnością. Rodzice często wypisują swoje pociechy zajęć. Potwierdzają to najnowsze dane, które zostały opublikowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

Bp Marek Mendyk apeluje do rodziców

Okazuje się, że coraz bardziej świadomi rodzice nie namawiają do uczęszczania swoich dzieci na religię. Polskie społeczeństwo zaczyna traktować zajęcia z religii jako niepotrzebne. Głównie przez zachowanie kościoła. W związku z tym odnotowano ogromny Spadek zainteresowania lekcjami religii. Aż 88% mniej uczniów uczęszczał na religię w latach 2018/2019.

Religia w szkołach
Religia w szkołach
Religia w szkołach

Świdnicki biskup Marek Mendyk postanowił napisał list do rodziców. W swoim liście zaapelował o to, aby rodzice Zaczęli dbać o religijność swoich dzieci. Jak twierdzi biskup, chodzenia na religię jest obowiązkiem dzieci.

"Zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę"- mowi.

I dodaje, że : "wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach".

Jak twierdzi bp problem z uczęszczanie na zajęcia z religii spowodowane są nie tyle niechęcią dzieci, co nie dogodnym terminem ich realizacji. Jego zdaniem szkoły powinny ułożyć w ten sposób plan, by zajęcia były dostępne dla wszystkich uczniów.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
.

Przypomnij sobie o… KOLEJNA WARSZAWSKA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM PRZYPADKIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. CO ZARZĄDZIŁ SANEPID

Jak informował portal Życie: AKTOR ZNANY Z „BARW SZCZĘŚCIA” PRZECHODZI BARDZO TRUDNE CHWILE. NIE UDAŁO MU SIĘ URATOWAĆ CZŁONKA SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również o… NOWE INFORMACJE O WYPADKU AUTOBUSU NA WIADUKCIE GROTA-ROWECKIEGO W WARSZAWIE. SPRAWCA OPUŚCIŁ ARESZT. TO, CO ZROBIŁ TUŻ PO TYM JEST NIE DO WIARY