"Panna z mokrą głową" to polski film młodzieżowy z 1994 roku, wyreżyserowany przez Kazimierza Tarnasa. Stanowi adaptację powieści Kornela Makuszyńskiego o tym samym tytule. Każdy, kto w młodości chociaż raz obejrzał ten klasyk, z pewnością zastanawia się, co dzieje się teraz z dziewczynką wcielającą się w kochaną Irenkę Borowską.

Aktorka obrała zupełnie inną drogę, niż wszyscy się spodziewali

Dziecięcy aktorzy w swoich pierwszych występach widzą zwykle znakomitą okazję na pokazanie swoich umiejętności szerszemu gronu. Talent wielu z nich zostaje wtedy dostrzeżony przez wpływowe osoby, które pozwalają młodym gwiazdom rozpocząć karierę.

Irenka Borowska podbiła serca widzów
Irenka Borowska podbiła serca widzów

Można byłoby się spodziewać, że podobny los czeka Paulinę Tworzyańską, odtwórczynię roli Irenki Borowskiej. "Panna z mokrą głową" zrobiła bowiem na widzach takie wrażenie, że kariera aktorska powinna stać przed dziewczynką otworem... Tak się jednak nie stało.

Ani "Panna z mokrą głową", ani występy w innych ekranizacjach nie były dla Tworzyańskiej początkiem gwiazdorskiego życia. Młoda aktorka postanowiła obrać zupełnie inną ścieżkę kariery, i wybrała się na psychologię. W rozmowie z Gazetą Wyborczą przyznała, że występy aktorskie były dla niej fantastyczną przygodą - nie uznała tego jednak za swoje powołanie. Dziś kobieta ma 39 lat i jest spełnioną psycholożką!

Zobacz także: Dobra wiadomość dla fanów Zenka Martyniuka. Jego hit o oczach doczekał się w nowej odsłonie pewnego wyróżnienia w oświacie

Może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek bez makijażu dokazuje z Henryczkiem. Zdradziła, jak w domu nazywają malucha

Pisaliśmy również o: Julia Wieniawa najbardziej przedsiębiorczą młodą gwiazdą. Postawiła na inwestycje