Od lat trwają zawzięte dyskusje w sprawie usunięcia lekcji religii ze szkół i przywrócenia takowych zajęć w salkach kościelnych, jak miało to miejsce przed rokiem 1990. Czy tak będzie?

Jak powszechnie wiadomo, temat lekcji religii w szkołach jest tematem niezwykle dyskusyjnym i kontrowersyjnym od wielu lat. Przed trzydziestu laty lekcje katechezy prowadzone były w specjalnie przeznaczonych do tego salkach kościelnych.

Wraz ze zmianą ustroju państwa w roku 1990 wprowadzono do szkół przedmiot „religia”. Od kilku lat jednak rodzice, uczniowie, a także działacze polityczni mocno sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu chcąc przywrócić zajęcia religii w salkach w Kościele. Jaki jest tego powód?

Powód jest oczywisty – żyjemy w czasach, kiedy populacja chrześcijan uległa znacznemu pomniejszeniu na przestrzeni lat. Coraz mniej osób deklaruje się jako wierzący i praktykujący katolicy. Na świecie jest coraz więcej osób przechodzących na inne wiary, bądź po prostu mających poglądy ateistyczne.

Uczniowie szkół także zaczynają sprzeciwiać się przymusowi chodzenia na lekcje religii.

Trwają zatem właśnie burzliwe dyskusje, czy lekcje religii powinny być praktykowane w szkołach, czy też nie?

Spór o usunięcie religii ze szkół trwa

Jak się okazuje, powodem usunięcia religii ze szkół są także… niebotycznie wysokie koszta, jakie budżet państwa przeznacza dla katechetów!

Z danych statystycznych wynika, że w ubiegłym roku przeznaczone na wynagrodzenie dla katechetów było 1 482 000 złotych! To ogromna suma pieniędzy!

Czy lekcje religii zostaną zatem usunięte ze szkół? Czas pokaże.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: AGNIESZKA KACZOROWSKA OBAWIAŁA SIĘ O WAKACYJNE PLANY, ALE SPEŁNIŁA SWOJE MARZENIE. ROCZNICĘ ŚLUBU ŚWIĘTUJE W PRZEPIĘKNYM MIEJSCU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: BYŁA NA SAMYM SZCZYCIE, GDY NAGLE ROZPŁYNĘŁA SIĘ W POWIETRZU. CO STAŁO SIĘ Z EWĄ KRZYŻEWSKĄ, GWIAZDĄ PRL-U OKRZYKNIĘTĄ „POLSKĄ SOFIĄ LOREN”

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NA SYNA ZENKA MARTYNIUKA SPADŁA MOCNA KRYTYKA ZE STRONY GWIAZDY TVN. TO, CO POWIEDZIAŁ TO DLA DANIELA PRAWDZIWY LODOWATY PRYSZNIC