Heliotrop to kwiat, który zachwyca nas swoją piękną barwą. Niebiesko fioletowe odcienie cieszą nasze oko. Ponadto kwiat ten charakteryzuje się nieziemskim, przypominającym wanilię zapachem. Kwiaty Heliotropu są drobniutkie, przypominające Niezapominajki.

Heliotrop kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków. Jeśli chodzi o uprawy jest to dość wymagająca roślina. Aby rosła potrzebna jej jest odpowiednia gleba a także nieprzypadkowe stanowisko. Są to rośliny jednoroczne. Głównie przez to, że są roślinami wrażliwymi na mrozy. Na zimę warto schować ją do pomieszczenia, w którym temperatura wynosi około 10°C. Należy wtedy wykopać bylinę z gleby, wkopać do donicy i schować do pomieszczenia.

Heliotrop potrzebuje do wzrostu żyznej oraz wilgotnej ziemi. Najlepiej sprawdza się do tego mieszanka kompostowa. Kwiaty nie lubią zbytniego słońca. Najlepiej rosną na stanowisku, który jest lekko zacieniony. Silne słońce powoduje jej więdnięcie.

Kwiaty te rewelacyjnie wyglądają na kwietnikach, tarasach, balkonach. Można tworzyć z nich kompozycje i umieszczać je w miejscach czy donicach.

Przypomnij sobie o… POLSKA PODZIELONA NA TRZY STREFY. W NASZYM KRAJU WRACAJĄ OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: W KILKU MIEJSCACH ZABRAKNIE WODY DZIŚ I JUTRO. GDZIE I W JAKICH GODZINACH ZAPLANOWANO PRACE

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA PO FALI KRYTYKI ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROSIĆ. "NIGDY MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW"