W Polsce wiek emerytalny różni się jest podzielony na płeć. Mężczyźni pracują dłużej I przychodzą na emeryturę w wieku 65 lat natomiast kobiety w wieku 60. Okazuje się, że wiek emerytalny trzeba będzie niedługo podnieść. Jeśli tego nie zrobimy grożą nam głodowe emerytury.

Wiek emerytalny trzeba podnieść

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Super Express, wiek emerytalny musi zostać zwiększony. Jeżeli tego nie zrobimy już niedługo otrzymywać będziemy głodowe emerytury.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

Jak czytamy w „Superbiz.pl”, profesor Marek Góra ze Szkoły Głównej Handlowej, uważa, że Polacy powinni pracować nawet do 75. roku życia.

Okazuje się, że Polacy wcale nie chcą przychodzić na późniejszą emeryturę. Zgodnie Sonda przeprowadzona przez super Express i super biznes, większość, bo aż 54% uznaje, że wiek emerytalny nie powinien być podnoszone. Jedynie 27% Polaków uznało, że wiek ten należy podnieść. 17% ankietowanych stwierdziło, że należy go obniżyć.

Niestety władze będą musiały wkrótce podnieść wiek emerytalny. Społeczeństwo polskie stale się starzeje. Liczba emerytów jest nieproporcjonalna do liczby młodych pracujących na ich utrzymanie osób. W efekcie już niedługo emeryci otrzymają dużo niższe emerytury niż otrzymują teraz. Mimo tego, że te obecne pozostawiają wiele do życzenia.

Co z emeryturami? Źródło: nto.pl
Co z emeryturami? Źródło: nto.pl
Co z emeryturami? Źródło: nto.pl

Przypomnij sobie o… DYREKTORZY KIERUJĄ DO SANEPIDU WNIOSKU. CZY BĘDZIE MIAŁO TO WPŁYW NA TERMIN ROZPOCZĘCIA ROKU I ZASADY, NA JAKICH SIĘ ODBĘDZIE

Jak informował portal Życie: MINISTER EDUKACJI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ. CO MA DO PRZEKAZANIA, TUŻ PRZED ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO