„Polskie Malediwy” lub „Jezioro Lazurowe” – taką nazwę nosi zbiornik wodny, który należał niegdyś do kopalni Adamów. Teraz obiekt jest własnością Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin SA. Jest to miejsce w którym składane są opady kopalniane, które miały ogromny wpływ na wygląd tamtejszego zbiornika. Dzięki rzucanym do niego odpadom, woda nabrała wyjątkowego koloru. To właśnie spowodowało, że tamto miejsce przyciąga tłumy turystów, chcących sfotografować się na tle pięknej, lazurowej wody. Niestety obiekt jest zamknięty a wejście na jego teren surowo zabronione. Dowody również nie wolno wchodzić. Kąpiel w niej skutkowałaby groźnymi poparzeniami. Jak widać nie brakuje śmiałków.

Utknął w szlamie. Zapłaci surową karę

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Turek.net.pl, 22 sierpnia w sobotę doszło do niebezpiecznej sytuacji. Nieodpowiedzialny turysta postanowił wejść do Skażone i wody. Mężczyzna nie dotarł do zbiornika. Zatrzymał go otaczający go szlam. Teren był na tyle grząski, że mężczyzna zaczął się z nim zatapiać. Z pomocą ruszył mu kolega. Niestety mężczyzna również został pochłonięty przez szlam. Na pomoc mężczyzną przyszli strażacy. Turystów wyciągnięto przy pomocy linek holowniczych. Mężczyzną grozi wysoka kara pieniężna.

Jak informował portal "Życie": CÓRKA NATALII KUKULSKIEJ ZAMIERZA IŚĆ W ŚLADY SWOJEJ MAMY I BABCI, ANNY JANTAR? WOKALISTKA MARTWI SIĘ PRZYSZŁOŚĆ SWOICH DZIECI