Ministerstwo finansów jakiś czas temu zapewniał nas o tym, że w Polsce nie dojdzie do ponownego zamrożenia gospodarki. Niestety jak się okazuje sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulega poprawie, wręcz przeciwnie jest dużo gorzej. Jakie jest aktualne zdanie resortu?

Lockdown odbił się nie tylko na krajowej, ale także na światowej gospodarce wielkim echem. Wielu przedsiębiorców zmuszonych było zawiesić swoje działalności. Teraz, kiedy sytuacja zaczyna wychodzić na prostą, okazuje się, że ponowne zamrożenie gospodarki jest naprawdę możliwe…

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

Okazuje się, że Ministerstwo Finansów podczas rozmowy z RMF FM 24.pl przedstawiło zupełnie inną narrację niż poprzednio, tym razem resort nie wyklucza ponownego lockdownu.

-Nie możemy w 100 procentach wykluczyć drugiego lockdownu, na takim samym poziomie jak wiosną – powiedział Wiceminister Finansów Piotr Patkowski.

Jeżeli dojdzie do ponownego zamrożenia gospodarki, cały proces odbędzie się na zupełnie innych zasadach niż dotychczas. Okazuje się, że gospodarka nie będzie mrożona całościowo, a wyłączone z aktywności zawodowej zostaną jedynie pewne regiony.

-Nie będzie to totalny lockdown, tylko punktowe wyłączanie sektorów gospodarki – wyjaśnił w rozmowie z rmf24.pl, wiceminister.

Jak informował portal "Życie": CÓRKA NATALII KUKULSKIEJ ZAMIERZA IŚĆ W ŚLADY SWOJEJ MAMY I BABCI, ANNY JANTAR? WOKALISTKA MARTWI SIĘ PRZYSZŁOŚĆ SWOICH DZIECI