Pomimo tego, że fiołki nie są najbardziej kapryśną rośliną, nadal wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jednak, jak pokazuje praktyka, wielu miłośników roślin domowych, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, często popełnia te błędy. Z ich powodu wzrost rośliny znacznie spowalnia i roślina przestaje kwitnąć, a liście zaczynają więdnąć i gnić.

Uprawa fiołków. Tych błędów nie popełniaj

1. Stawiaj roślinę w miejscu, w którym nie jest narażona na bezpośrednie promienie słoneczne. Kiedy stawiasz fiołki w nasłonecznionym miejscu, jego liście stają się popalone, a roślina zaczyna umierać. Wskazane jest, aby nie stawiać doniczki z kwiatem na parapecie.

Uprawa fiołków. Tych błędów nie popełniaj

2. Chronić przed przeciągami i zimnem. Optymalna temperatura dla fiołków to 20-22 stopni. Fiołki nie lubią przeciągów i zimna, więc zapewnij roślinie optymalną temperaturę.

Uprawa fiołków. Tych błędów nie popełniaj

3. Fiołki nie lubią nadmiernej wilgoci, dlatego też należy uważać z podlewaniem rośliny. Wodę wlewamy u podstawy kwiatu io pozwalamy jej splynąć na podstawek przez dziurki w donicy.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: można składać wnioski o stypendium. Na kogo czeka jeszcze ponad 230 tysięcy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Gdańsk: czy temu zdarzeniu można było zapobiec? Nadal trwa śledztwo w sprawie Pawła Adamowicza i braku reakcji służb

O tym się mówi: Pomorskie: służby notują kolejny spory przyrost zakażeń. Są nowe dane odnośnie koronawirusa w województwie